Ak sú vaše nechty takéto, dávajte teraz pozor, je lepšie vedieť!

Naše telo vždy signalizuje, keď mu niečo chýba, preto sa oplatí venovať pozornosť týmto znakom. Doprajte svojmu telu to, čo potrebuje, a nebudete musieť bojovať s rôznymi chorobami!

Bielkoviny zohrávajú dôležitú úlohu pri fungovaní nášho tela. Štúdia ukázala, že takmer 1 miliarda ľudí na svete trpí nedostatkom bielkovín.

1.Strata chuti do jedla alebo hlad

Ak sme neustále hladní alebo naopak, nikdy nemáme chuť na jedlo, môže to znamenať, že jeme potraviny, ktoré majú príliš vysoký obsah kalórií na bielkoviny.

2. Bolesť kĺbov, úbytok svalovej hmoty

Svaly sa skladajú z veľkého podielu bielkovín, ak nejeme potraviny bohaté na bielkoviny, môžeme očakávať bolesti svalov, úbytok svalovej hmoty, bolesti kĺbov. Tento problém sa najčastejšie vyskytuje vo vyššom veku.

3.Problémy s nechtami a kožou

Nedostatok bielkovín narúša štruktúru nechtov a kože. Ak sa nechty stávajú lámavými a uvoľnenými a pokožka sa šupinatí a je suchá, znamená to, že v tele nie je dostatok bielkovín.

4. Vypadávanie vlasov

Špeciálny proteín nazývaný keratín tvorí 90 % našich vlasov. Ak vlasy nemajú dostatok živín, blednú a rednú.

5.Mastná pečeň

Mastná pečeň je jedným z hlavných príznakov nedostatočného príjmu bielkovín v tele. Vyskytuje sa väčšinou u ľudí, ktorí pijú príliš veľa alkoholu alebo sú veľmi obézni. Tento problém je potrebné liečiť včas, inak môže viesť k viacerým vážnym komplikáciám.

6. Zlomeniny kostí

Keď nemáme v tele dostatok bielkovín, naše kosti slabnú a skôr sa lámu. Bielkoviny sú potrebné na to, aby sa vápnik v našom tele správne vstrebával.

7. Problémy so spánkom

Problémy so spánkom a nespavosť úzko súvisia s nedostatkom bielkovín. Konzumácia potravín s primeraným obsahom bielkovín pomáha regulovať hladinu tryptofánu, ktorý je zodpovedný za dobrý spánok. Ak neprodukujeme dostatok tryptofánu, zle spíme a sme vystresovaní.

8. Zlá funkcia mozgu

Je veľmi dôležité, aby naša strava bola bohatá na bielkoviny, inak sa nám zhorší pamäť, budeme bez motivácie, budeme otupení a depresívni.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*