Ak u svojho dieťaťa uvidíte tieto čierne škvrny, spozornite!

Videli ste niekedy, že by vaše dieťa malo na nose takéto čierne škvrny? Ako sa dá očakávať, nejde o pupienky, ktoré majú dospelí, ale o niečo iné, čo môže byť vážnejšie. Budete prekvapení, keď sa dočítate, že ich môžu spôsobovať vonné sviečky. Možno ich milujete a možno vás uvoľňujú, ale výskumy ukazujú, že vášmu zdraviu môžu viac škodiť ako pomáhať.

Čo je toxická chemická látka v týchto voskoch? Limonén

Limonén sa používa vo sviečkach, aby im dodal citrusovú vôňu. Nenechajte sa oklamať. Citrónová vôňa sviečky pochádza z chemických látok, nie z prírodných zložiek. V okolitých podmienkach je bezpečný, používa sa na aromatizáciu potravín a na aromatizáciu čistiacich prostriedkov. Keď však jeho molekuly reagujú s ozónom a uvoľňujú sa do ovzdušia, každá druhá sa mení na toxický formaldehyd.

A keďže domy sú dnes dobre izolované, zostáva v nich dlhšie a spôsobuje viac škôd vašej rodine, pretože je karcinogénny. Pri zapaľovaní týchto vonných sviečok majte otvorené okná, aby ste sa uistili, že je miestnosť dobre vetraná. Alebo jednoducho nepoužívať vonné sviečky.

Podeľte sa o tieto informácie aj s ostatnými.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*