Ak vám krváca nos, ďasná alebo iné časti tela, kedy to nie je normálne, kontaktujte svojho lekára! Problém môže byť skutočne vážny!

Nech sa krvácanie zdá akokoľvek banálne, oplatí sa navštíviť lekára, pretože môže ísť o vážny problém.

Krvácanie z ďasien

Ak problém nie je spôsobený zápalom ďasien, môže byť spôsobený nedostatkom vitamínu C alebo vitamínu K, ktorý sa najlepšie diagnostikuje pomocou krvného testu.

Preto je veľmi dôležité jesť ovocie bohaté na vitamín C, ako sú citrusové plody, brokolica, paradajky, maliny a paprika. Čo sa týka vitamínu K, je ho dostatok v špenáte, šaláte, repkovom oleji, sóji, olivovom oleji atď.

Zmeny hormonálnej rovnováhy počas tehotenstva môžu tiež oslabiť ďasná, čo môže spôsobiť ich krvácanie. Okrem toho môžu tento problém spôsobiť aj lieky na krvný tlak a cukrovka. Ak chcete zastaviť krvácanie ďasien, kloktajte slanou vodou.

Vaginálne krvácanie

Tu samozrejme nemáme na mysli krvácanie počas menštruácie, ale krvácanie mimo menštruácie. Príčinou môže byť narušenie hormonálnej rovnováhy, ktoré vedie k nerovnováhe medzi estrogénom a progesterónom.

To môže byť často spôsobené hormonálnymi antikoncepčnými tabletkami alebo nadmernou činnosťou štítnej žľazy. Krvácanie môžu spôsobovať aj polypy maternice, mimomaternicové tehotenstvo alebo myómy, ktoré sú vo väčšine prípadov nezhubné nádory.

V niektorých prípadoch môžu byť príčinou aj bakteriálne infekcie, ktoré spôsobujú pohlavne prenosné choroby, preto je dôležité pravidelne absolvovať gynekologické prehliadky.

Endometriálne krvácanie

Ak spozorujete krvavú stolicu, je dôležité navštíviť lekára, pretože to môže znamenať vážne ochorenie čriev vrátane rakoviny. Môže byť spôsobený zápalom v dôsledku bakteriálnych infekcií, vredov, Crohnovej choroby alebo poškodenia ciev v črevnom trakte.

Krvácanie z nosa

Krvácanie z nosa je na prvý pohľad desivý pohľad, ale zvyčajne nie je spôsobené vážnym ochorením. Krvácanie z nosa môže najčastejšie spôsobiť suchý a vlhký vzduch. Preto by ste mali v zime vlhkosť vzduchu zvýšiť a v lete znížiť.

Krvácanie z nosa môžu spôsobiť aj lieky proti alergii, ako aj chemické lieky na báze chemikálií. Medzi príčiny patrí aj nervozita, stres, ochorenia obličiek, úrazy, vysoký krvný tlak a rôzne choroby obehového systému.

Ak začnete krvácať z nosa, opatrne sa nakloňte dopredu, nie dozadu, a nechajte krv vytiecť. Ak krvácanie pokračuje aj po 20 minútach, mali by ste navštíviť lekára.

Podeľte sa o tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*