Ak vás bolí chrbát, hoďte ryžu do ponožiek a choďte podľa postupu: Rýchle a praktické!

Bolesti chrbta vás môžu v ktorýkoľvek deň vyradiť z vášho programu. Práca alebo dokonca sedenie môžu byť veľmi náročné, či už ide o neustále ťažkosti alebo náhle prívaly bolesti.

Ak si chcete uľaviť, môžete vyskúšať každý z týchto prostriedkov a použiť veci, ktoré už pravdepodobne máte doma.

Ak bolesť chrbta pretrváva alebo sa zhoršuje, dohodnite si návštevu lekára, aby sa vylúčil vážnejší stav.

1. Ryžový obklad.

Tento jednoduchý (a lacný) trik je skvelým spôsobom, ako aplikovať teplo na chrbát. Naplňte ponožku ryžou a vložte ju do mikrovlnnej rúry, aby sa zohriala. Ryžovú ponožku môžete dokonca vložiť do mrazničky, ak uprednostňujete studenú náplasť na zmiernenie bolesti.

2. Koreňový olej (Olej z koreňa komonice)

Podľa WebMD môže olej z komonice lekárskej výrazne zmierniť bolesť chrbta už za jednu hodinu. Hoci sa u niektorých pacientov vyskytli menšie vedľajšie účinky (bolesť hlavy, svrbenie, výtok z nosa a nevoľnosť), väčšina pacientov pociťovala úľavu od bolesti s malými alebo žiadnymi vedľajšími účinkami.

3. Plávanie

Plávanie môže pomôcť zmierniť bolesť chrbta. Skúste predný alebo zadný beh, aby ste sa vyhli nadmernému natiahnutiu rúk, ktoré by mohlo bolesť ešte zhoršiť. Prípadne vyskúšajte vodný aerobik alebo vyhľadajte pomoc trénera.

4. Valček na masáž tela

Ak používate penový valec na úľavu od bolesti chrbta, nepoužívajte ho na spodnú časť chrbta (môže to bolesť ešte zhoršiť). Namiesto toho použite valček na zadok alebo boky, aby ste znížili bolesť.

5. Naťahovanie

Ak vás bolí chrbát, skúste sa jemne ponaťahovať. Prevencia upozorňuje, že čím dlhšie vydržíte naťahovať, tým lepšie sa vám uľaví od bolesti. Najmä krútenie spodnej časti chrbta môže pomôcť zmierniť bolesť, najmä ak sa prejavuje v zadku.

6. Upravte svoje návyky

Bolesti chrbta môžete zmierniť a minimalizovať budúce problémy úpravou niektorých svojich návykov, napríklad znížením hmotnosti, každodenným precvičovaním chrbtových svalov a extenzorov, udržiavaním správneho držania tela a vyhýbaním sa ťažkým predmetom.

Vyskúšajte a podeľte sa o tieto rady aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*