Ako sa zbaviť vredov na koži? Metóda, ktorá sa osvedčila a zaručene pomôže!

Vred je bolestivá a nevzhľadná kožná lézia. Jeho vznik je spojený s hnisavým perifolikulárnym zápalom, najčastejšie v dôsledku infekcie stafylokokovými baktériami. Najčastejšie sa odporúča mazať vriedky antibakteriálnymi prípravkami, no nie sú ani menej účinné domáce prostriedky, ktoré vám umožnia zbaviť sa vriedku nadobro.

Kapustové zábaly

Umyte kapustný list a rozdrvte ho paličkou, ako keby to bol rezeň. Nechajte list variť pol hodiny. Obklady opakujte niekoľkokrát denne, kým vlasový folikul upchatý hnisom nepraskne. Nezabudnite však použiť každý list iba raz!

Kukuričná múka

Do hrnca nalejte pohár vody. Keď začne intenzívne bublať, pridajte do nej toľko kukuričnej múky, aby vznikla hustá kaša. Teplú hmotu dajte do varu a prikryte gázou. Nechajte tak hodinu. Opakujte tento rituál niekoľkokrát denne, kým pupienok nepopraská a nevyschne.

Mlieko, soľ a múka

Nalejte pohár mlieka do hrnca a zohrejte ho. Keď je teplé, veľmi pomaly do neho nasypte tri lyžičky soli. Všetko povarte desať minút, potom pridajte trochu múky. Hotovú hmotu rozdeľte na tri alebo štyri časti. Z nich si budete môcť pripraviť zábaly na celý deň. Každé ošetrenie by malo trvať pol hodiny. Terapiu ukončite až vtedy, keď je vriedok úplne zbavený hnisu.

Cibuľové zábaly

Nakrájajte si hrubý plátok cibule a priložte ho na niekoľko minút na hnisavý vlasový folikul. Obklady opakujte niekoľkokrát denne, ale až do úplného vysušenia varu.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*