Ako vyčistiť sprchovú hlavicu, aby vyzerala ako nová!

Osviežujúca sprcha po dlhom dni sa hodí každému, ale choroby sú menej príjemné. Boli by ste prekvapení, koľko baktérií žije v sprchovej hlavici.

Istý výskumný inštitút uskutočnil v tejto súvislosti prieskum a štúdiu, z ktorej vyplynulo, že 45 z 50 sprchovacích hlavíc bolo plných baktérií, len 15 ľudí ich občas čistilo a viac ako polovica mala kožné ochorenia.

Z údajov vyplýva, že je skutočne dôležité pravidelne čistiť sprchové hlavice a že to neznamená len ich polievanie čistiacimi prostriedkami zvonku. Pozrime sa, ako vyčistiť sprchovú hlavicu!

Zloženie:
  • 70 g jedlej sódy
  • 2,5 dl octu (20%)
  • taška alebo sáčok a šnúrka
Používanie:

Vložte sódu bikarbónu a ocot do vrecka a počkajte niekoľko minút, kým sa šumenie zastaví. Vrecko nasaďte na sprchovú hlavicu a priviažte ho šnúrkou. Nechajte pôsobiť 1,5 až 2 hodiny a opláchnite. Pomocou zubnej kefky začnite drhnúť celý povrch sprchovej hlavice, aby ste sa zbavili všetkých tvrdohlavých vodných kameňov.

Potom môžete sprchovú hlavicu opláchnuť a prepláchnuť voňavým čistiacim prostriedkom, aby ste sa zbavili nepríjemného octového zápachu. Potom povrch utrite suchou handričkou, aby bol pekne lesklý.

V prípade medených alebo niklových sprchovacích hlavíc stačí 30 minút, ale kovové alebo plastové hlavice môžete nechať v octe 1,5 až 2 hodiny.

Touto metódou sa zbavíte nielen baktérií, ale aj usadených minerálnych častíc a vodného kameňa, čím zabezpečíte účinnú ochranu vašej sprchy.

Written By
More from redakcia
Vypadávajú vám vlasy? Lámú sa vám nechty? Máte akné? Potom vám chýba toto.
Naše telo potrebuje rôzne vitamíny a minerály pre svoje správne fungovanie a...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *