Ako vyrobiť škoricové mlieko na chudnutie a zdravšiu pleť.

Niektorí ľudia radi vypijú teplý pohár mlieka pred tým, ako idú do postele, aby si uľahčili spánok. Avšak pridanie škorice do mlieka môže poskytnúť niektoré veľké prínosy pre zdravie, o ktorých ste zrejme netušili.

Škorica nielenže podporuje chudnutie, ale tiež pomáha vyčistiť pokožku.

V tomto článku sa budeme zaoberať  pozitívnymi prínosmi škoricového mlieka, aby ste ho mohli začať začleňovať do svojho denného režimu a využívať výhody tohto chutného nápoja! Taktiež vám poskytneme recept, aby ste presne vedeli, ako urobiť tento zdravý nápoj.

Výhody škorice
Za starých čias škorica bola tak zriedkavá a žiaduca, že ľudia ju považovali za dar vhodný pre kráľov. V týchto dňoch si však môžete kúpiť škoricu v miestnom obchodnom dome za pomerne nízku cenu.

Plná antioxidantov
Jedným z hlavných prínosov škorice pre zdravie je, že obsahuje silné antioxidanty, ako sú polyfenoly. Vysoká hladina antioxidantov pomáha chrániť telo pred voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú choroby, ako je rakovina.

Je protizápalová
Ďalším veľkým dôvodom je, že škorica môže pomôcť pri chronickom zápale. Vedci sa domnievajú, že neuveriteľné množstvo antioxidantov prítomných v škorci pomáha pri hojení zápalu.

Znižuje hladinu cukru v krvi.

Štúdie ukázali, že u ľudí s cukrovkou typu 2, polovica čajovej lyžičky škorice denne znižuje celkový cholesterol, LDL cholesterol, triglyceridy a nižší HDL.

Zníženie inzulínovej rezistencie
Niekoľko štúdií na ľuďoch ukázalo, ako môže škorica pomôcť vyliečiť diabetes, čo dokazuje, že môže znížiť hladinu cukru v krvi, ak sa užíva na prázdny žalúdok, až o 10-29%.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*