Ako znížiť opuch lymfy a edém za 5 minút!

Lymfatické uzliny sú orgány roztrúsené po celom tele pozdĺž lymfatických ciev, ktoré sú súčasťou lymfatického systému.

Približne 500-600 lymfatických uzlín sa nachádza rozptýlene alebo v zhlukoch na krku, v podpazuší, na hrudníku, na bruchu a v slabinách.

Majú funkciu filtrovania.

Lymfadenitída je takmer vždy spôsobená infekciou; môže byť bakteriálna, vírusová, protozoárna, reumatoidná alebo plesňová.

Infekcia sa do lymfatických uzlín zvyčajne šíri z infikovanej kože, uší, nosa alebo očí alebo z infekcií, ako je infekcia mononukleózou, cytomegalovírusová a streptokoková infekcia, tuberkulóza alebo syfilis.

Infekcia môže postihnúť mnoho lymfatických uzlín alebo len uzliny v určitej oblasti tela.

Infikované lymfatické uzliny sa zväčšia a zvyčajne sú citlivé a bolestivé. Koža nad postihnutými lymfatickými uzlinami je niekedy červená a teplá na dotyk. Niekedy sa vytvoria hnisavé dutiny (abscesy).

Lymfatické uzliny, ktoré nespôsobujú bolesť, citlivosť alebo začervenanie, môžu poukazovať na závažné ochorenie, ako je lymfóm, tuberkulóza alebo Hodgkinova choroba. Takéto lymfatické uzliny si vyžadujú lekárske vyšetrenie.

Pozrime sa, ako tento problém liečiť prirodzene, za 5 minút denne!

Pred sprchovaním je dobré sa 5 minút masírovať. Kožu by ste mali raz masírovať na chrbte (tu budete potrebovať pomoc niekoho iného) a potom na prednej strane. Masáž začnite najprv na nohách a postupujte smerom k hlave.

Táto sekvencia pohybov sa vykonáva dvakrát týždenne po dobu 5 minút spredu aj zozadu, aby sa stimuloval lymfatický obeh.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*