8 príznakov v našom tele, ktoré naznačujú vážnejšie zdravotné problémy, ale zvyčajne ich ignorujeme!

Zdravie je to najdôležitejšie, čo v živote máme, a uvedomíme si to, až keď je neskoro. O naše telo, o náš organizmus by sme sa mali starať. Naše každodenné aktivity zanechávajú za sebou správnu výživu, pohyb, starostlivosť o telo.

Telo nám to dáva najavo ešte skôr, ako je neskoro, má svoje vlastné príznaky. Toto je 8 znakov, ktorými nám telo oznamuje niečo dôležité.

#1. Váš pás je väčší ako 80 cm.

Ak vidíte, že sa váš pás zväčšuje na viac ako 80 cm, mali by ste navštíviť lekára, aby zistil, či je všetko v poriadku. Môže to byť príznakom cukrovky alebo metabolického syndrómu. Ak sa cítite veľmi unavení a nesústredení, je dobré poradiť sa so svojím lekárom.

#2. Žlté škvrny okolo očí.

Tieto znamienka sa nazývajú xantómy a sú výsledkom nahromadenia tuku pod kožou. Sú tiež znakom toho, že máte vysokú hladinu cholesterolu a zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení.

#3. Máte tmavé kruhy okolo očí

Okrem nedostatku spánku môže byť príznakom alergie aj svrbenie a podráždenie.

#4. Svrbenie nôh

To môže byť príznakom plesňovej infekcie.

#5. Trhliny v kútikoch úst

To naznačuje, že pravdepodobne ide o nedostatok vitamínu B a železa. Mali by ste jesť viac zeleniny, vajec a mäsa.

#6. Vyrážka s intenzívnym svrbením

Ak krémami nezmizne, môže to byť príznak celiakie. Osoby trpiace týmto ochorením sú citlivé na výrobky obsahujúce lepok.

#7. Ak vám rednú vlasy

To poukazuje na nedostatok železa, ako aj na problémy so štítnou žľazou. Nechajte si urobiť krvný test a nasaďte vhodnú liečbu.

#8. Krehké nechty

Môže to znamenať poruchu funkcie štítnej žľazy, plesňovú infekciu alebo psoriázu. V závažných prípadoch môže po tomto príznaku nasledovať vyrážka, únava a bolesť kĺbov. Niekedy je to spôsobené častým používaním lakov.

Ak na svojom tele spozorujete niektorý z uvedených príznakov, povedzte to svojmu lekárovi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*