Babkin domáci sirup, ktorý Vás zbaví suchého kašľa aj silného podráždenia v hrdle!

Aj keď ide o relatívne mierny zdravotný problém, môže prerásť do vážnejšieho ochorenia, ale ak sa mu nevenuje náležitá pozornosť. Suchý kašeľ je obzvlášť nepríjemný a spôsobuje najväčšie ťažkosti.

Nepríjemné príznaky suchého kašľa

Pri suchom kašli je ťažké sústrediť sa na niečo iné ako na neustále škriabanie v hrdle, ktoré spôsobuje dávenie. Navyše tento druh kašľa často obťažuje nielen vás, ale aj ľudí vo vašom okolí. Hoci je situácia cez deň dosť zlá, večer a v noci je trikrát horšia. Kvôli neprestajnému kašľu má človek často problém zaspať, a aj keď sa mu to nakoniec podarí, v noci sa opäť budí.

Väčšina ľudí hľadá pomoc v rôznych sirupoch z lekárne. Idú tam a kúpia si prvý sirup, na ktorý natrafia. Problémom farmaceutických liekov však býva celý rad nežiaducich vedľajších účinkov. Ak dávate prednosť prírodným riešeniam, ste na správnom mieste. V tomto článku vám ukážeme recept na najúčinnejší domáci sirup proti kašľu.

Recept na domáci sirup proti kašľu

Po vyskúšaní tohto receptu sami spoznáte a budete prekvapení jeho vynikajúcimi výsledkami. Navyše je veľmi jednoduchý a ľahko sa pripravuje. Stačí postupovať podľa nasledujúcich pokynov.

Zloženie:
  • 2 až 2,5 dcl vody
  • 6 bobkových listov
  • šťava z 1 citróna
  • 6 polievkových lyžíc hnedého cukru

Postup:

1) Najprv priveďte vodu do varu, potom do nej vložte bobkové listy, prikryte pokrievkou a varte na miernom ohni 6 až 10 minút.

2) Potom vypnite plyn, preceďte kvapalinu a nechajte ju vychladnúť na letnú teplotu.

3) Odvar preceďte do sklenenej nádoby a vytlačte doň šťavu z 1 citróna.

4) Potom pridajte cukor a miešajte, kým sa úplne nerozpustí (ľahšie sa rozpustí s letnou vodou, ak je odvar úplne vychladnutý).

5) Nakoniec sklenenú nádobu uzavrite viečkom a vložte do chladničky.

Použite

Prvý deň užívajte 1 čajovú lyžičku sirupu niekoľkokrát denne, kedykoľvek budete mať záchvat kašľa.

V ďalších dňoch užívajte 1 čajovú lyžičku 3-krát denne. Sirup sa môže konzumovať vychladený alebo pri izbovej teplote. Ak kašeľ stále neustupuje, vezmite plátok citróna, odstráňte kôru a rozžujte ho. Citrón je veľmi účinný pri zastavení suchého kašľa.

Zdieľajte tento užitočný recept aj so svojimi priateľmi a rodinou. Určite ich to poteší.

Written By
More from redakcia
Malinové osvieženie: Super zákusok, ktorý si vás získa!
Ingrediencie na krémovú hmotu x 2: 400 ml hustej smotany 30% 250...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *