Aký je hlavný príznak rakoviny, ktorý všetci ignorujú?

Rakovina sa v súčasnosti stala jednou z najčastejších „tichých“ chorôb. Podľa výskumov však telo vysiela „znamenia“, ktoré často ignorujeme. Najnovšie štúdie ukázali, že rakovina prejavuje svoje príznaky v našich rukách.

Podľa tohto zdroja niekoľko britských vedcov zistilo, že prvé príznaky rakoviny sa objavujú na rukách. Zvyčajne sa objavujú vo forme nevyprovokovaných opuchov alebo prasklín. Viditeľné je aj zhrubnutie a koža stvrdne.

Tento príznak zvyčajne naznačuje, že s krvnými doštičkami a červenými krvinkami sa deje niečo abnormálne a môže byť príznakom leukémie. Pacienti s leukémiou hlásili modriny na zvláštnych miestach, ako sú prsty a ruky, ako aj červené škvrny na tvári, krku, zatiaľ čo iní hlásili krvácanie ďasien.

Vysvetlenie môže spočívať v tom, že „leukemické“ bunky časom vytlačia červené krvinky a krvné doštičky, čím sa zmení schopnosť krvi prenášať kyslík. Keďže ľudia netušia, že by to mohol byť príznak rakoviny, myslia si, že je to dôsledok niečoho, čo robili v posledných rokoch.

Samozrejme, v niektorých prípadoch to môže byť naozaj dôsledok niečoho iného, ​​ale bolo by dobré poradiť sa so svojím lekárom a nechať si to skontrolovať hneď, ako spozorujete vyššie uvedené príznaky.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*