Ani lekári nechápu: Med a škorica liečia reumatizmus, problémy s cholesterolom, ochorenie žlčníka a 7 ďalších zdravotných problémov!

Pravdou je, že škorica a med sa už po stáročia používajú na prevenciu chorôb, ale ich účinnosť závisí najmä od životného štýlu, fyzickej aktivity a konzumácie potravín, s ktorými sa spájajú.

Zmes medu a škorice môže byť liekom na mnohé ochorenia

Ochorenia srdca: pripravte si škoricovo-medovú pastu a pravidelne ju jedzte na chlieb na raňajky. Používa sa v rôznych domovoch dôchodcov v Amerike a Kanade a ukázalo sa, že je účinný.

V šálke vriacej vody rozpustite dve polievkové lyžice medu a čajovú lyžičku škorice. Je to účinné aj pri chronickej artritíde.

Pri infekciách močového mechúra: dve polievkové lyžice škoricového prášku a 1 čajovú lyžičku medu dajte do pohára vlažnej vody a vypite. Zabíja baktérie v močovom mechúre.

Cholesterol: Ako už bolo spomenuté vyššie, u pacientov s kĺbmi, ktorí ho užívali trikrát denne, sa vyliečil akýkoľvek chronický cholesterol. Podľa informácií, ktoré získal spomínaný časopis, čistý med užívaný denne zmierňuje ťažkosti s cholesterolom.

Prechladnutie: polievková lyžica vlažného medu + 1/4 polievkovej lyžice škoricového prášku raz denne počas troch dní. Účinný proti kašľu.

Žalúdočné ťažkosti: zmes medu a škorice je účinná aj proti bolestiam žalúdka a žalúdočným vredom.

Imunitný systém: každodenné užívanie zmesi medu a škoricového prášku posilňuje imunitný systém a chráni telo pred bakteriálnymi a vírusovými útokmi.

Poruchy trávenia: dve polievkové lyžice medu so škoricou pred jedlom zmierňujú kyslosť a podporujú trávenie.

Akné: Zmiešajte tri polievkové lyžice medu s jednou čajovou lyžičkou škorice. Túto pastu naneste na pupienky pred spaním a ráno zmyte teplou vodou. Po dvoch týždňoch používania dôjde k výraznému zlepšeniu.

Výhody medu a škorice

1. Má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Keď sa naleje na ranu, zabraňuje infekcii a podporuje hojenie. Pravidelná konzumácia medu a škorice v kombinácii s celkovo zdravou stravou a miernou aktivitou zabraňuje srdcovým ochoreniam a čistí upchaté tepny.
2. Konzumácia medu a škorice vo vlažnej vode čistí močový mechúr a odstraňuje infekcie močových ciest.
3. Pravidelná konzumácia môže znížiť a v niektorých prípadoch úplne vyliečiť bolesti kĺbov.
4. Tento nápoj tiež posilňuje imunitný systém a pomáha pri prechladnutí a vírusových infekciách.
5. Nanesením zmesi medu a škorice na infikované, zapálené ďasná sa znižuje bolesť a krvácanie a spomaľuje sa šírenie infekcie.
6. Pri spoločnej konzumácii med a škorica podporujú trávenie a pomáhajú predchádzať nadúvaniu a plynatosti.
7. Pri spoločnej konzumácii med a škorica dodávajú veľa energie a pomáhajú ľuďom dosiahnuť vyššiu úroveň duševnej bdelosti a fyzickej aktivity.
8. Med a škorica sú veľmi účinné pomôcky na chudnutie

Dosiahnutie čo najvyššej účinnosti:

Škorica a med sú účinné samostatne a spoločne poskytujú maximálny zdravotný stimul. Nenechajte sa však oklamať závislosťou moderného sveta od farmaceutického priemyslu, tvrdenie, že lieky môžu priniesť uzdravenie bez ohľadu na životný štýl, nie je pravdivé.

Pomaly sa ukazuje, že farmaceutický priemysel so svojou koncepciou “zázračného lieku”, ktorý odstraňuje jeden symptóm, vytvára celý rad nových symptómov v procese vedľajších účinkov.

Med a škorica môžu v rámci zdravého životného štýlu naplno využiť liečivé účinky.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj s ostatnými.

Written By
More from redakcia
Najlahodnejšie buchty bez zložitej prípravy: Tento recept budete milovať!
Salko buchty sú bez čakania a bez zložitej prípravy. Lahodná chuť týchto...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *