Babkin recept na to, ako zrelaxovať telo a odstrániť stres: Potrebujete len víno a zázračný koreň!

Naši starí rodičia už od pradávna poznali prírodnú medicínu, o ktorej sa nám ani nesnívalo. Možno ste už počuli o výhodách červeného vína, keď sa pije v malých množstvách. Avšak v tejto kombinácii je to doslova balzam na vystresovanej duši.

Potrebujeme:
  • 1 l červeného vína
  • 50 g koreňa valeriány lekárskej
Postup:

Rozomelieme si koreň valeriány na prášok a pridajte do červeného vína – to by malo byť v uzatvárateľnej sklenenej fľaši. Dôkladne premiešajte a odložte na 2 týždne na chladné miesto.

Dávkovanie:

Po uplynutí 2 týždňov, užívajte 3krát denne 1 lyžicu pred jedlom. Táto medicína dokáže upokojiť nervy, zlepšiť spánok a prospieva zraku. Má blahodarné účinky na nervový systém. Keď budete s kúrou začínať, odporúčame dať si lyžicu pred spaním.

Koreň valeriány má okrem upokojujúcich účinkov aj ďalšie liečivé vlastnosti. Zvyšuje produkciu žalúdočných štiav a tým prospieva tráveniu. Pomáha aj močovým cestám a prináša úľavu pri migréne.

Upozornenie: Koreň valeriány lekárskej sa považuje za relatívne bezpečnú bylinku, nemal by sa však používať dlhšie ako mesiac. Po 30 dňoch by ste si mali dať aspoň 2 týždňovú prestávku a potom sa môžete k užívaniu vrátiť.

V prípade, že užívate lieky, by ste sa mali pred jeho užívaním poradiť so svojím lekárom.

Zdieľajte článok aj s priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*