Boli sme šokovaní! Preto priberáme! Nie je to spôsobené tučnými jedlami!

Ak pijete veľa piva alebo iných alkoholických nápojov, narastie vám brucho. Mnoho ľudí to dnes považuje za úplne akceptovaný fakt. Zaujímalo by ma, prečo priberáme na bruchu?

  • A prečo je ťažké odstrániť tukové vankúšiky práve z tejto oblasti?
  • Je možné, že mastné jedlá nemajú nič spoločné s tukom, ktorý sa nám objavuje na bruchu?

Podľa novej štúdie možno obviňovať len jeden druh potravinárskej prídavnej látky. Tiež vám ukážeme, akým potravinám sa vyhnúť, ak nechcete pribrať. Vieme, že konzumácia alkoholu a veľkého množstva sacharidov s malým pohybom je tučná a nezdravá.

Nemôže to byť tá najnezdravšia vec?

Štúdia z Queen Mary University priniesla ďalší prekvapivo výkrmný objav. Prídavné látky v potravinách sú to, čo môže spôsobiť, že sa stanete tučným.

Čo by to mohlo byť?

Soľ! Denná potreba dospelého človeka je maximálne 6 gramov kuchynskej soli. Väčšina ľudí však prijíma do svojho tela oveľa viac. Európanky a muži konzumujú v priemere zaujímavé množstvá kuchynskej soli. Ženy v priemere 6,33 gramov denne. To presahuje odporúčané maximum.

V prípade mužov táto suma ukazuje extrémne číslo. 8,78 g! Podľa výskumu sa s každým 1 gramom príjmu soli môže riziko obezity u dospelých zvýšiť o 26 percent, zatiaľ čo u detí o 28 percent.

Soľ mení proces látkovej premeny, mení sa štruktúra tuku, tým sa mení aj proces metabolizmu tukov, tuk sa nemôže vyprázdniť, namiesto toho sa vstrebáva okolo brucha.

AKÝM POTRAVINÁM SA OPLATÍ VYHNÚŤ?

Predovšetkým je veľmi dôležité drasticky znížiť príjem soli. Na prvé počutie to považujeme za nemožné, pretože si myslíme, že jedlo nebude mať žiadnu chuť. Bude, ale bude úplne iná, ako sme zvyknutí. Okrem toho môžeme objaviť zaujímavé nové chute.

Snacky a chipsy: V priemere obsahujú 1,6 gramu soli na 100 gramov. (Trochu viac ako polovica vrecka.)
Saláma: 100 gramov salámy môže obsahovať asi 3,1 gramu soli.
Mrazená pizza, kde je napríklad saláma: Priemerne môže obsahovať 5,2 gramu soli.
Maslové sušienky: Skutočné prekvapenie! 100 gramov maslových sušienok (to je asi 20 kusov alebo pol balenia.) môže obsahovať 1,5 gramu soli.
Dva krajce celozrnného chleba: 112 gramov celozrnného chleba môže obsahovať v priemere 1,3 gramu soli.

A keď sa vrátime k odporúčanému dennému príjmu soli pre dospelých, môžeme vidieť celkom úžasné údaje. Odporúčaný denný príjem soli pre dospelých je 6 gramov.

S uvedenými potravinami a žiadnym z priemerných testovaných množstiev nedokážeme dobre prežiť celý deň. Teraz sa zamyslime nad tým, koľko soli denne skonzumujeme.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*