Čo by málokto povedal o cukrovke…budete asi prekvapení!

Cukrovka alebo cukrovka 2. typu je najčastejším ochorením na svete, no málokto vie, ako a čo ho spôsobuje. Hladina cukru v krvi diabetikov 2. typu je nižšia ako normálne a nazýva sa to hyperglykémia. Čo spôsobuje cukrovku 2. typu?

Môže byť niekoľko vynikajúcich dôvodov, ale medzi ne patrí prejedanie sa, neaktívne jedlo, dedičné sklony, syndróm polycystických ovárií a gestačný diabetes.

Pri cukrovke 1. typu pankreas neprodukuje inzulín a pri cukrovke 2. typu pankreas neprodukuje inzulín. Mnoho ľudí s cukrovkou a pankreasom produkuje príliš veľa inzulínu, pretože to netrvá dlho, jednoducho si ho nechajú vyrobiť. Hladina cukru v krvi stúpa a to sa nazýva inzulínová rezistencia.

Môže spustiť nadmernú chuť na cukor, ale aj zlú konzumáciu kávy a spaľovanie rýchlo sa spaľujúcich sacharidov. Svoju úlohu zohráva moja bežná nesprávna strava, genetika, ale aj tehotenstvo. Ak ste mali cukrovku v rodine, poznáte riziká cukrovky, ale s vašou stravou sa riziká dajú znížiť.

Nie sú to len tí, ktorí sú príliš obézni, cukrovka 2. typu sa môže vyvinúť u tých, ktorí jedia príliš veľa sladkých a rýchlo sa vstrebávajúcich sacharidov. Starajme sa o svoje zdravie!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*