Dezert, ktorého príprava trvá 15 minút!

Tento super recept sme našli na internete. Pravdepodobne jeden z najjednoduchších koláčov na svete. Môže ho vyrobiť ktokoľvek a nevyžiadá si veľa času, ani úsilia.

Ovocie môže byť podľa želania, ale odporúčam kyslé, tiež množstvo pridaného cukru sa môže líšiť podľa toho, aké sladké máte radi.

Ingrediencie:

  • 500 ml sladkej smotany
  • 400 g kyslej smotany
  • 150 g práškového cukru
  • 500 g mletých sušienok
  • 500 g mrazených malín
  • (potrebovali sme ešte 100 ml mlieka, pretože sušienka bola dosť suchá, takže hmota bola mierne hustejšia)


Príprava:

  1. Vyšľaháme sladkú smotanu ako na šľahačku, potom v samostatnej miske zmiešame kyslú smotanu a práškový cukor. Do sladkej smotany pridáme zmes kyslej smotany a cukru a jemne premiešame. Do tejto hmoty pridáme sušienky a všetko spojíme.
  2. Ak je hmota dosť hustá, pridáme mlieko a znova premiešame. Ku koncu vmiešame maliny, ktoré musia byť zmrazené, pretože zmes sa rozmixuje a následne vložíme do formy.
  3. Na tácku dáme krúžok z formy alebo ak ho nemáme, tak do hrnca alebo panvice alobal a celú zmes vytrasieme a trochu pritlačíme, aby tam nebol vzduch (vytvoruli by sa otvory). Ozdoba podľa vlastného výberu môže ísť na tortu ihneď, alebo ju môžete urobiť, keď torta stuhne.
  4. Pred odstránením krúžku alebo otočením koláča na podnos uložte koláč na hodinu do mrazničky pre rýchlejšiu verziu alebo pre pomalšiu verziu na 2-3 hodiny v chladničke.

Dobrú chuť!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*