Dodržiavajte týchto 7 pravidiel na prevenciu rakoviny!

Na rakovinu sa zatiaľ nenašiel žiadny vedecký liek, preto je stále jednou z najčastejších civilizačných chorôb na celom svete. Hoci odborníci diskutujú o príčinách, na celom svete sa diagnostikuje čoraz viac prípadov rakoviny.

Nasledujúcich 7 zlatých pravidiel predstavuje spôsoby prevencie rakoviny:
  • 1. Používajte správny cukor!

Hlavným zdrojom potravy pre rakovinové bunky je cukor a veľké množstvo glukózy môže zničiť zdravé bunky. Okrem toho nadmerná konzumácia cukru môže viesť k vzniku mnohých ďalších ochorení.

Škrob sa tiež považuje za jednoduchý cukor, takže s potravinami vyrobenými z obilnín a zemiakov by sa tiež malo zaobchádzať opatrne. Nemecká výskumná skupina zistila, že hlavnou príčinou týchto ochorení je spôsob, akým ľudia dnes žijú.

  • 2. Jedzte veľa rastlinných látok!

Sekundárne rastlinné látky obsiahnuté v ovocí a zelenine môžu bojovať proti zhubným rakovinovým bunkám. Posilňujú imunitný systém, zlepšujú metabolizmus a neutralizujú škodlivé voľné radikály.

Dlhodobé skladovanie, dozrievanie a nadmerné vystavenie teplu môžu, žiaľ, výrazne znížiť účinnosť sekundárnych rastlinných zlúčenín, preto sa snažte jesť čerstvé, miestne, sezónne produkty – podľa možnosti so šupkou.

  • 3. Zdravé tuky a oleje!

Našou hlavnou zásobárňou energie sú tukové bunky, preto sú kvalitné tuky a oleje pre naše telo nevyhnutné. Okrem toho, že poskytujú dlhodobý pocit sýtosti, prispievajú k hormonálnej rovnováhe, využívaniu vitamínov a správnemu fungovaniu nervového systému.

Dve najdôležitejšie esenciálne mastné kyseliny sú omega-3 a omega-6. Prvá z nich znižuje krvný tlak a abnormálnu zrážanlivosť krvi, zatiaľ čo druhá posilňuje kosti.

  • 4.Starajte sa o svoju duševnú rovnováhu!

Stres je veľkým nepriateľom zdravého tela. Kortizol, známy aj ako stresový hormón, znižuje počet zabíjacích buniek, čím podporuje ich množenie.

  • 5. Cvičte čo najviac!

Pravidelné cvičenie uľahčuje boj proti rakovine, posilňuje imunitný systém, zvyšuje aktivitu génov a znižuje hladinu inzulínu, ktorý je faktorom rastu rakovinových buniek.

Namiesto namáhavého a vyčerpávajúceho tréningu si vyberte ľahšie formy cvičenia, ako je bicyklovanie, vodná terapia, turistika alebo joga.

  • 6. Užite si spánok!

S vynálezom elektriny sa narušil biologický rytmus ľudí. Čas spánku sa skracuje, hoci naše telo potrebuje odpočinok. Počas spánku sa naše bunky dobíjajú energiou, staré bunky sa obnovujú a opravujú. Okrem toho v noci produkujeme melatonín, ktorý pomáha neutralizovať voľné radikály.

Nie je teda náhoda, že nedostatočný spánok môže zvyšovať riziko rakoviny. Trvalý nedostatok spánku môže viesť k vysokému krvnému tlaku, problémom so srdcovým rytmom a vysokej hladine kortizolu.

  • 7. Doprajte si dostatok slnečného svetla!

UV-B lúče spôsobujú, že naša pokožka produkuje vitamín D, ktorý posilňuje imunitný systém a zabraňuje kardiovaskulárnym ochoreniam, cukrovke a osteoporóze.

Opatrné vystavovanie sa slnku tiež brzdí proliferáciu buniek a preukázateľne znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka a hrubého čreva.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Rastlina, pomocou ktorej eliminujete nikotín, znižujete hladinu cukru a cholesterolu v krvi a regulujete svoj metabolizmus!
Okrem množstva vitamínov, ktoré obsahuje, treba poznamenať, že hoci ide o rastlinu,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *