Domáce metódy na odstránenie mozoľov a ztvrdnutej päty, aby ste sa s nimi už nikdy nemuseli trápiť…

Mozole nie sú život ohrozujúce, ale môžu byť nepríjemné, niekedy bolestivé a nie veľmi estetické. Najčastejšími príčinami sú zvýšené namáhanie pokožky a suchá pokožka. To môže časom viesť k hromadeniu odumretých kožných buniek.

Na odstránenie mozoľov a zjemnenie pokožky existuje niekoľko domácich metód, ktoré ponúkajú jednoduché a rýchle výsledky. Tu sú niektoré z nich.

1 – Namáčanie a trenie
Namočte nohy do misky s teplou vodou aspoň na 10 minút. Vezmite pemzu a jemne zotrite všetky odumreté kožné bunky. Umyte si nohy čistou vodou a potom ich osušte. Nohy úplne natrite hydratačným krémom alebo olejom a na noc si obujte ponožky.

Aby bola kúra ešte účinnejšia, pridajte do vody na namáčanie Epsomskú soľ.

2 – Olejová masáž
Hlavnou príčinou tvrdnutia je suchosť. Pravidelná masáž chodidiel nejakým druhom oleja zvýši ich prekrvenie a udrží ich hydratované. Vyberajte si prírodné oleje, napríklad mandľový, kokosový alebo olivový. Majú tiež vysoký obsah vitamínu E.

3 – Aloe vera
Nielen na mozole, ale aj skvelá voľba na spáleniny od slnka. Má upokojujúci účinok na pokožku a zároveň ju hydratuje.

Zmiešajte 2 polievkové lyžice gélu z aloe vera s niekoľkými kvapkami oleja s vitamínom E. Naneste na nohy a nechajte zaschnúť. Potom opláchnite vlažnou vodou. Opakujte dvakrát denne po dobu najmenej 1 týždňa.

4 – Glycerol
Glycerín udržiava pokožku hydratovanú a znižuje tvorbu mozoľov. Zmiešajte glycerín a ružovú vodu v pomere 1:1 a naneste na nohy. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a opláchnite vlažnou vodou. Opakujte dvakrát denne.

5 – Med
Med dokonale hydratuje a má antibakteriálne vlastnosti. Dokáže účinne znížiť svrbenie a podráždenie. Natrite si do chodidiel trochu medu a nechajte ho pôsobiť aspoň 30 minút. Potom opláchnite vlažnou vodou. Opakujte 2-3 krát denne.

6 – Aspirín + citrón
Obsah kyseliny salicylovej v aspiríne a kyslá vlastnosť citróna pomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky.

Namočte si nohy do teplej vody na 15 minút. Do vody môžete pridať 2 polievkové lyžice epsomskej soli, ak ju máte. Osušte si nohy. Rozdrvte 10 aspirínov na prášok a pridajte 2-3 polievkové lyžice citrónovej šťavy, aby ste vytvorili pastu.

Tú naneste na nohy a zakryte celofánom. Nechajte ju pôsobiť 2 hodiny a potom ju zmyte vlažnou vodou. Natrite hydratačným krémom. Aplikujte 1x denne počas niekoľkých dní.

Podeľte sa o tieto rady aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*