Domáci elixír na prečistenie pľúc!

Naše pľúca majú ťažkú ​​prácu. Aj keď nie sme silní fajčiari, aj tak musia bojovať s filtrovaním vzduchu znečisteného výfukovými plynmi a toxickými látkami. Najviac však našim pľúcam škodia cigarety – konkrétne decht a nikotín, ktoré obsahujú. Ten navyše spôsobuje náhle zvýšenie krvného tlaku a kontrakciu krvných ciev. Pobyt v znečistenom prostredí a fajčenie (nielen aktívne, ale aj pasívne) zvyšuje riziko rakoviny pľúc. Nebezpečné sú pre nich aj rôzne druhy infekcií, najmä zápaly jedného alebo oboch pľúc. Našťastie existuje domáci spôsob, ako si vyčistiť pľúca od nečistôt. Ide o prírodný elixír pripravený podľa nižšie uvedeného receptu.

Veci, ktoré potrebujete:
  • 1 liter vody
  • 400 g cibule (asi jedna stredne veľká cibuľa)
  • 2 lyžice zázvoru
  • 2 lyžičky kurkumy
  • 100 g medu

Prečo to funguje?

Zázvor je zložka s protizápalovými, krv čistiacimi a antiseptickými vlastnosťami. Prebieha tiež výskum protirakovinových vlastností zázvoru. Výsledky sú veľmi sľubné.

Kurkuma, najmä v kombinácii so zázvorom, pomáha odstraňovať sekréty z pľúc a znižuje zápal. Má tiež antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Má to veľký význam nielen v prevencii rakoviny pľúc, ale aj v prípade rôznych typov infekcií dýchacieho systému.

Cibuľa má tiež prečisťujúce krv, antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Zvyšuje vstrebávanie vitamínu C v tele a pomáha bojovať proti rôznym druhom infekcií.

O liečivých vlastnostiach medu vie asi každý. Vitamíny a fytochemikálie, ktoré obsahuje, dopĺňajú prípravok a robia ho ešte cennejším.

Postup:

Cibuľu nakrájajte a zalejte litrom vody. Všetko povarte. Pridajte 2 lyžičky strúhaného čerstvého koreňa zázvoru (cca 3 cm kúsok) a 2 lyžičky kurkumy (najlepšie čerstvej, nastrúhanej). Čerstvý zázvor a kurkuma majú oveľa viac liečivých vlastností ako ich náprotivky z práškového korenia. Zmes dusíme asi 10 minút. Ochlaďte na 40 stupňov Celzia a pridajte med. Dôkladne premiešame a necháme úplne vychladnúť.

Dávkovanie:

Užívajte 2 polievkové lyžice denne nalačno a druhýkrát pred spaním. Prvých pár dní pocítite vlhký, očistný kašeľ. Ide o úplne prirodzenú reakciu tela, ktoré sa tak zbaví nečistôt v pľúcach.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na Facebooku. Ďakujeme.

Written By
More from redakcia
Losos so zeleninou pečený v alobale: Tento rýchly recept budete milovať!
Ingrediencie: 2 filety z lososa 1 polievková lyžica olivového oleja Soľ Mleté...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *