Dôsledky prekyslenia organizmu môžu byť viac ako vážne. Dodržiavajte nasledujúce body na jeho odkyslenie!

Množstvo zdravotných problémov dnešnej doby je možné pripísať na vrub procesu, ktorý sa deje vo vnútri tela – prekyslenie. Niekoľko štúdií skúmalo a analyzovalo paralyzujúce účinky prekyslenia na náš organizmus. Všetky došli k záveru, že jeho následky môžu byť viac ako vážne.

Prekyslenie v jednotlivých častiach tela

Prekyslenie organizmu sa obvykle spája so život ohrozujúcimi ochoreniami ako je napríklad rakovina. Na ich predchádzanie musíte s telom urobiť presný opak, to znamená jeho uvedenie do zásaditého stavu, čiže zalkalizovať. Problémom je, že mnohí ľudia nevedia, či ich telo je prekyslené alebo nie. Našťastie existujú jednoduché spôsoby, ako to zistiť.

Po takom zistení potom môžete pristúpiť k zavádzaniu opatrení do vášho života, aby ste prekyslenie zvrátili a predišli jeho opätovnému vzniku. Najdôležitejšie pri odhalení prekyslenia je zistiť úroveň pH v tele. Ideálna hodnota je rozpätie od 7.0 po 7.4. Krv si napríklad udržuje veľmi úzke rozpätie medzi 7,35 až 7,45. To však neplatí o ostatných častiach nášho organizmu.

Niektoré časti, ako sú ústa či pažerák, mávajú vyššiu kyslosť, to je však normálne. V tomto prípade sa pH pohybuje okolo 6,8. Kyslosť v žalúdku je zase extrémne vysoká. Na to, aby boli vaše črevá zdravé, obsahovali prospešnú mikroflóru a správne absorbovali živiny zo stravy do krvi, ich pH musí byť niekde medzi hodnotami 5,5 až 7.

Čo zistil Dr. Otto Warburg, laureát Nobelovej ceny

Dr. Otto Warburg zistil, že rakovinu spúšťajú v tele kyselinotvorné patogénne organizmy (kvasinky, plesne a podobne), preto by sa tejto oblasti venovala zvýšená pozornosť. Keď sú pH úrovne v ľudskom tele v nerovnováhe, začnú sa objavovať mnohé zdravotné problémy, vrátane ochorení tráviaceho systému, únavy, vyčerpania a iných.

Aby ste vedeli rozpoznať, či trpíte prekyslením tela, zamerajte sa na nasledujúce príznaky:
 • zmätenie
 • nervové problémy
 • únava a vyčerpanie
 • výpadky svalového tonusu a tras na zápästiach (astrerixis)
 • bolesti hlavy
 • ospalosť
 • kŕče a zimnica

Presnejším spôsobom na zistenie prekyslenia je meranie pH. Na jeho prevedenie budete potrebovať jednoduché lakmusové papieriky, ktoré kúpite v každej lekárni.

Ako merať pH lakmusovým papierikom

Je to skutočne jednoduché. Bude potrebné odobrať vzorky moču a slín a zmerať ich pH hodnoty niekoľkokrát v priebehu dňa. U slín by zdravé pH malo byť v rozmedzí od 7 do 7,4 v priebehu dňa. Občasné menšie výkyvy sú normálne. Na druhej strane, pH zdravého moču by malo pohybovať od 6 do 6,5. V prípade, že sa hodnoty pH uvedených dvoch telesných tekutín budú u vás vyskytovať mimo daných rozmedzí, potom viete, že máte zrejme problém s prekyslením.

Ako odkysliť telo

Odkyslenie tela je cielený, vytrvalý a niekedy aj pomerne náročný proces, ktorý budete musieť podstúpiť. Na jeho konci však bude dramatické zlepšenie vášho zdravotného stavu. Obvykle na to postačia bežné potraviny a veci z vašej kuchyne. Bežné veci, ktoré by mali u väčšiny ľudí úplne postačovať.

Snažte sa dodržiavať nasledujúce body:
 1. V prvom rade musíte zvýšiť príjem čerstvého ovocia, zeleniny, orechov, semienok a ďalších zásadotvorných potravín, najlepšie v bio kvalite.
 2. Ďalšou výbornou vecou na odkyslenie, čiže zvýšenie zásaditosti vášho tela, je pravidelne ráno piť vlažnú vodu zriedenú s čerstvou šťavou z polovice citróna. Citrón je síce kyslý, ale v tele zanecháva zásaditú stopu, nenechajte sa preto pomýliť jeho chuťou.
 3. Za každých okolností sa vyhýbajte ako fyzickému, tak psychickému stresu.
 4. Doprajte si dostatok odpočinku v priebehu dňa aj v noci. Každé vyvedenie organizmu z rovnováhy totiž môže prispievať k jeho prekyslovaniu.
Ak je tento článok užitočný, zdieľajte ho aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*