Farba vašich dlaní môže naznačovať vážne ochorenie! Ak zaregistrujete nasledujúce, choďte k lekárovi!

Mnohí ľudia si tieto príznaky mýlia s dehydratáciou a hľadajú vysvetlenie iných chorôb, keď farba ich dlaní vyzerá inak. Je za tým však veľmi vážny problém, ktorý by sa mal nielen včas odhaliť, ale aj liečiť!

Pečeň je dôležitý orgán, ktorý zabezpečuje správne fungovanie trávenia, čistí telo od toxínov a dodáva telu potrebné živiny. Mnohí ľudia sa s ochorením pečene narodia, ale u mnohých sa choroba vyvinie neskôr. V druhom prípade ju spôsobuje zlá strava, nadmerná konzumácia alkoholu, drogy a niektoré vírusy.

Keďže zdravá pečeň je tak dôležitou súčasťou nášho tela, je dôležité čo najskôr rozpoznať varovné príznaky!

Žltnutie pokožky

Jedným z najviditeľnejších príznakov ochorenia pečene je zmena farby kože. Postihuje najmä prsty a ruky a je spôsobená toxínmi, ktoré pečeň nedokáže odstrániť a ktoré sa nahromadili pod kožou.

Svrbenie kože, hlavne rúk a precitlivenosť

Je to tiež včasné varovné znamenie. Prvé príznaky ochorenia pečene sú citlivá, rýchlo zapálená koža a svrbenie dlaní. Dajú sa zmierniť náhradou tekutín a kozmetickými prípravkami, ale vždy sa odporúča ukázať ich lekárovi.

Zmeny v moči a stolici

V niektorých prípadoch ochorenia pečene moč stmavne. Mnohí ľudia si to mýlia s dehydratáciou, ale aj pri dostatočnom príjme tekutín nebude farba moču normálna. Stolica môže byť rôzna, s krvavými pruhmi a tmavým výtokom.

Žalúdočné problémy

Neustále kŕče a časté bolesti brucha sú príznakmi problémov v pečeni. Ak príznaky pretrvávajú napriek užívaniu liekov a iných metód, treba sa poradiť s lekárom!

Únava

Častá, nevysvetliteľná, chronická únava môže byť znakom problémov s pečeňou.

Nezabudnite, že prevencia je vždy lepšia ako riešiť už vzniknutý problém. Ak niečo spozorujete, nič vás to nebudete stáť, dať sa len preventívne skontrolovať!

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi a známymi.

Written By
More from redakcia
Korenie, ktoré zníži cholesterol, odstráni nadúvanie a pomôže aj s prebytočným tukom!
Pokiaľ chcete schudnúť, nestačí jesť len ovocie a zeleninu. Telu musíte pomôcť...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *