Je oveľa účinnejšia ako jedlá sóda, ale nikto o nej nehovorí!

Ak si na internete trochu vyhľadáte informácie na tému detoxikácie, nájdete státisíce výsledkov. Jeden je účinnejší ako druhý, tento je lacnejší, tento sa ľahko vyrába atď., atď.

Ak ste ešte nepočuli o diatomickej zemine, je najlepšie sa s ňou zoznámiť, pretože je to pravdepodobne najlepší detoxikačný prípravok, ktorý môžete dostať v bylinkárstvach a obchodoch so zdravou výživou.

Okrem toho, že čistí telo od toxínov, skrášľuje pokožku, stimuluje tvorbu kolagénu a dokonca nám prospieva pri záhradníčení.

Pozrime sa, na čo všetko je diatomická zemina ešte dobrá:

Stimulujúca kolagén

Tento granulovaný prírodný minerál obsahuje 80-90 % skamenených rias. To je veľmi dobré pre vlasy, pokožku, kĺby a kosti.

Posilňuje nechty

Ak vám teda nechty často praskajú a lámu sa, použite diatomickú zeminu.

Na tvár

Potieraním tváre týmto jemným práškom sa zbavíte odumretých kožných buniek a vďaka obsahu vápnika, horčíka, zinku, medi, selénu a fosforu bude vaša pleť vyzerať krásne.

Zmiešajte polievkovú lyžicu diatomickej zeminy s dostatočným množstvom gélu z aloe vera alebo medu, aby ste vytvorili krém, a potom ho krúživými pohybmi naneste na tvár. Dávajte pozor, aby sa vám nedostala do očí. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a zmyte vlažnou vodou.

Proti telesnému zápachu

Je skvelá na neutralizáciu nepríjemných telesných pachov, takže ak budete používať tento prášok, už nikdy nebudete mať v tejto oblasti problém.

Príprava antiperspirantu:

V miske roztopte časť bambuckého masla alebo kokosového oleja, potom primiešajte trochu diatomickej zeminy, kým nevznikne krémová hmota. Naneste štvrtinu čajovej lyžičky na podpazušie.

Posilňuje zuby a kosti

Je to spôsobené oxidom kremičitým. Je vhodný aj pre kĺby. Kremík zabraňuje včasnej osteoporóze.

Nízka hladina cholesterolu

Odporúča sa konzumovať diatomickú zeminu aspoň 4 týždne.

Zdravie

Diatomická zemina vďaka svojim záporným iónom účinne ničí škodlivé baktérie, parazity a vírusy v hrubom čreve. Detoxikačnú zmes užívajte ráno, pol hodiny pred jedlom a 3 hodiny po jedle.

1 čajovú lyžičku prášku rozpustite v 230 ml vody. Liečba by mala pokračovať najmenej 4 týždne.

Zelenina a ovocie

Je tiež skvelá na udržanie čerstvosti zeleniny a ovocia, pretože ak sú posypané diatomickou zeminou, nie sú napadnuté baktériami, ktoré spôsobujú hnilobu.

Zelenina

Diatomickou zeminou môžeme posypať aj zeleninové záhrady, aby sme zabránili škodcom ich zničiť, ale pred hmyzom môžeme chrániť aj svoje domovy tak, že do škár nasypeme diatomickú zeminu.

Zapáchajúce topánky

Zápachu zapáchajúcich topánok sa môžete zbaviť aj tak, že obuv potriete diatomickou zeminou.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Problém, s ktorým si väčšina ľudí nevie dať rady: Ako bojovať proti ľudskému papiloma vírusu!
Ľudský papiloma vírus postihuje čoraz viac ľudí a objavujú sa u nich...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *