Je to jeden z najdôležitejších bodov v tele. Dôvod? Stlačte ho na niekoľko sekúnd a uvidíte, čo sa stane!

Pressoterapia je starobylá čínska metóda, ktorá zahŕňa manipuláciu s telesnou energiou pomocou tlakových bodov. Je to prírodná liečebná technika používaná pri fyzických alebo emocionálnych stavoch. S malým vedením si môžete osvojiť niektoré základné zručnosti pre samoliečbu.

Ak pociťujete napätie, úzkosť alebo stres, stlačenie tohto bodu (Srdce 7) pomôže pocítiť úľavu – prirodzene. Pod názvom “Emocionálna prvá pomoc” Joseph Carter demonštruje použitie dekompresie v srdcovom bode, ktorý sa týka depresie, úzkosti a nespavosti. Tento bod sa v čínštine nazýva Shen Men, čo v angličtine znamená “Brána ducha”.

Nachádza sa na zápästí v blízkosti dlane. Pri akupresúre a akupunktúre si treba uvedomiť, že tieto body sa nachádzajú v meridiánoch po celom tele. Meridiány sú kanály, ktoré spájajú tieto body s vašimi orgánmi a umožňujú prúdenie energie.

Nájdite bod na ohybe zápästia s dlaňou smerujúcou nahor. Umiestnite prst pozdĺž šľachy, aby ste zistili, kde je potrebné vyvinúť tlak. Palcom alebo prstom zatlačte na bod dovnútra a smerom ku kosti. Podržte ho aspoň 30 sekúnd a maximálne 3 minúty. Kombinujte dlhé, hlboké nádychy s dekompresnou technikou.

Jemné masírovanie tohto bodu ho tiež stimuluje. Joseph vysvetľuje, že okrem emocionálnej rovnováhy, ktorú táto metóda prináša, pomáha aj pri verejnom vystupovaní. Keďže tento bod je spojený s jazykom, tlak na tento bod podporuje komunikáciu zo srdca alebo zmierňuje nervozitu pri vystupovaní. Táto metóda vám tiež môže pomôcť aktivovať pocit pokoja, keď ste konfrontovaní s osobou, s ktorou nesúhlasíte.

Keď potrebujete znížiť nervozitu alebo sa upokojiť, použite ho na sebe.

Ak bol pre Vás tento článok zaujímavý, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Úžasné barónkine rezy, ktoré miluje celá moja rodina!
Ingrediencie 450 g polohrubá múka 150 g práškový cukor 4 ks žĺtky...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *