Je známy ako kráľ olejov! Používam ho každý deň a nedám naňho dopustiť.

Toto je kráľ všetkých olejov. Skvelé pri migréne, depresii, úzkosti. V minulosti bol dlho považovaný za drahý a veľmi vzácny esenciálny olej. Historicky sa zachovalo jeho používanie Babylončanmi, Asýrčanmi a Egypťanmi pri náboženských obradoch.

Používal sa aj ako masť alebo pri balzamovaní namiesto živice. A samozrejme, traja králi ho priniesli ako obetu novonarodenému Ježišovi Kristovi.

Čo je kadidlový olej?

Kadidlový olej sa získava z kadidlovníka (boswellia serrata) ako extrakt z kôry stromu. Kadidlovník je stredne veľký strom z čeľade brezovitých. Rastie najmä v Indii, Afrike a na Blízkom východe. Zložené, zvláštne perovito zrezané listy majú pílovité okraje, za čo rastlina vďačí svojmu druhovému názvu.

Vytvára malé, biele až žltkasté kvety. Mliečna šťava rýchlo stuhne na živicu, ktorá sa potom zo stromu zoškrabáva v hruškovitých kvapkách. Farba a kvalita živice sa môže veľmi líšiť, od najkvalitnejšej (čírej a striebornej farby) až po najmenej kvalitnú (hnedožltý odtieň).

Kadidlový esenciálny olej, ktorý sa dnes získava zo živice destiláciou s vodnou parou, má široké využitie a vynikajúce liečivé vlastnosti.

Zdravotné účinky kadidlového oleja

1) Pomáha pri hojení rezných rán, škrabancov a popálenín. Pre ešte lepší účinok použite najprv levanduľový esenciálny olej a potom naň naneste vrstvu kadidlového oleja. Pri ošetrovaní rán je kombinácia týchto dvoch olejov vynikajúca.

2) Podporuje nervový systém. Kadidlo je pravdepodobne najlepší olej, o ktorom viem, že podporuje nervový systém. Pomáha najmä fungovaniu centrálneho nervového systému.

Účinná zložka kadidlového oleja, kyselina boswellová, nám pomáha dosiahnuť jasnú myseľ alebo emocionálnu rovnováhu.

3) Redukuje a vyhladzuje jazvy. Stačí zmiešať 2-3 kvapky kadidlového oleja s kokosovým olejom a aplikovať priamo na pokožku.

4) Posilňuje imunitný systém. Na posilnenie imunity vmasírujte denne niekoľko kvapiek do pokožky pod chodidlom, najmä v oblasti prstov. Veľmi účinné je tiež oprášiť olej po celom dome a spálni pred spaním.

5) Znižuje stres a pocity úzkosti. Kadidlový olej pomáha pri relaxácii a navodzuje pocit pokoja. Keď sa cítite vystresovaní, jednoducho zmiešajte niekoľko kvapiek kadidlového oleja s masážnym olejom a potrite si ním zadnú časť krku.

6) Hormóny a pamäť. Tento olej môže prispieť k rovnováhe hormónov alebo k zlepšeniu pamäti.

7) Starnutie pokožky. Zmiešajte niekoľko kvapiek kadidlového oleja s nevoňavým olejom (napríklad kokosovým) a naneste ho na pokožku. Kvapku kadidlového oleja môžete pridať aj do svojho každodenného hydratačného krému.

8) Bolesti hlavy. Tento olej môžeme použiť aj v prípade napätia alebo bolesti hlavy.

9) Zápcha. Pridajte šesť kvapiek oleja do veľkého hrnca alebo misy s horúcou vodou, skloňte sa nad hrniec a hlavu a prikryte hrniec uterákom, aby sa zachytila para.Výpary vdychujte aspoň päť minút a v prípade potreby ich doplňte horúcou vodou. Dávajte pozor, aby ste sa neoparili, voda by mala byť horúca, nie vriaca.

10) Zmierňuje svrbenie. Nanesenie jedinej kvapky na podráždené miesto prináša okamžitú úľavu.

11) Zmierňuje bolesť kĺbov a znižuje opuchy. Zmiešajte kadidlový olej s masážnym olejom a potierajte ním boľavé kĺby pred spaním a počas dňa.

12) Čistí problematickú pokožku. Ráno a večer naneste jednu kvapku na problematické miesta.

13) Relaxácia. Pridajte 5 až 6 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu a inhalujte. Toto cvičenie navodzuje pokojnú atmosféru, v ktorej sa naše zmysly otvoria. Pomáha tiež použiť niekoľko kvapiek ako parfum na zlepšenie nálady.

14) Odstraňuje hrčky, kúsky olupujúcej sa kože alebo bradavice. Aplikujte jednu kvapku 3 až 4-krát denne, kým problémy nezmiznú.

15) Zlepšuje zrak. Kvapnite 1-2 kvapky kadidlového oleja do dlane, namočte do neho ukazovák a potom si ním masírujte oba spánky. Môže zlepšiť náš zrak a schopnosť sústredenia. (Nekvapkajte si ho priamo do očí!)

16) Odstraňuje zatuchnuté pachy. Kvapnite niekoľko kvapiek oleja do malej misky s vodou a miestnosť začne sviežo voňať.

17) Ústne zdravie. Kadidlový olej je užitočný pri prevencii zdravotných problémov v ústnej dutine, ako je zápach z úst, bolesti zubov, bolesti dutín a pri liečbe aftov alebo iných infekcií. Skúste zmiešať kadidlový olej s práškom do pečiva a kokosovým olejom – vyrobíte si vlastnú zubnú pastu.

18) Zlepšuje spánok. V spálni nakvapkajte pred spaním kadidlový olej do zvlhčovača vzduchu. Spomalíte tak dýchanie, uvoľníte napäté nervy a úzkosť. Budete spať ako bábätko!

19) Zosilňuje účinok iných éterických olejov. Vrstva kadidlového oleja nanesená na iný esenciálny olej zlepšuje vlastnosti tohto oleja a pomáha olejom vstrebávať sa hlbšie do buniek.

Zdieľajte aj ďalej, ak je pre Vás tento článok zaujímavý.

Written By
More from redakcia
Už žiadne žlté zuby! Vyskúšajte tento úžasný trik a budete ohromení výsledkami!
Zuby sú ako vaša vizitka. Váš úsmev často zanecháva rozhodujúci prvý dojem....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *