Jednoduché cviky, ktoré odblokujú krčnú chrbticu…

Pokiaľ často trpíte stuhnutým krkom alebo svalovými kŕčmi, viete, aké nepríjemné to môže byť a ako to dokáže znemožňovať mnohé každodenné aktivity.
Predstavíme vám jedno video, ktoré ukazuje spôsob ako vyriešiť tento problém. Je v ňom pár veľmi jednoduchých naťahovacích cvikov, ktoré odblokujú krčnú chrbticu, uvoľnia stuhnuté svaly, odstráni bolesť a znovu obnoví ohybnosť krku.

Video je v angličtine, ale malo by byť dostatočne názorné. Pre istotu sme pre vás pripravili aj slovný popis uvedených cvikov v slovenčine.

Vyskúšajte nasledujúce 3 cviky:
cvik č.1

Keď máte bolesť na ľavej strane krku, položte prsty na miesto, odkiaľ bolesť vychádza a otočte hlavou doľava ako sa len dá. Potom prsty pritlačte na dané mieste a pohybujte nimi po svale smerom dole. Opakujte túto masáž 4 až 5 krát. V prípade, že vás krk bolí na pravej strane, urobte to isté, akurát obrátene.

cvik č.2

Druhý spôsob je ten, že ak máte bolesť znova na ľavej strane, tak hlavu mierne predkloníte dopredu a otočíte vpravo pod 45 stupňovým uhlom. Pravou rukou si obchytíte hlavu a ťaháte dole. Vydržte takto 15 až 20 sekúnd. Potom zatiahnite ešte silnejšie. Následne hlavu vyrovnajte a cvik opakujte znova, tentoraz však hlavu nepredkláňajte dopredu, ale len normálne ohnite (neotáčať) pod 45 stupňovým uhlom. To isté urobte, ak máte bolesť na krku vpravo, ale hlavu budete ohýbať doľava.

cvik č.3

Zovrite dlaň v päsť na ruky tej istej strany, kde vás bolí krk a priložte ju na boľavé miesto. Teraz hlavou a krkom tlačte oproti päste a päsťou oproti hlave. Bude to veľmi citlivé, ale neprestávajte tlačiť. Týmto spôsobom stimulujete nervy, ktoré vedú do mozgu. Mozog následne vyšle svalu signál, aby sa uvoľnil a rýchlejšie zahojil.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*