Jeho konzumácia pred spaním pomáha pri chudnutí, bolestiach v krku, upchatom nose, dokonca aj pri cukrovke…

Pravdepodobne ste už veľa čítali o nekonečných výhodách jablčného octu. Hoci som si istý, že ste nečítali všetky články. Radi by sme vám povedali o výhodách konzumácie tohto zázraku pred spaním.

Úbytok hmotnosti

Štúdie ukázali, že nedostatok spánku úzko súvisí s obezitou. Čím má človek väčšiu nadváhu, tým je pravdepodobnejšie, že bude mať problémy so spánkom. Jablčný ocot zabraňuje hromadeniu tuku. Výborne znižuje chuť do jedla, čo sa dosahuje vďaka pektínu, ktorý obsahuje. Ak máte pred spaním pocit hladu, dajte si dúšok jablčného octu.

Škytavka je za nami

Výrazná chuť a kyslosť jablčného octu stimuluje hrdlo, nervy “zabudnú” na potrebu štikútania a to prestane. Na tento účel skonzumujte polievkovú lyžicu jablčného octu.

Bolesť hrdla

Baktérie spôsobujúce bolesť hrdla nemôžu prežiť v kyslom prostredí, ktoré vytvára jablčný ocot. Jablčný ocot má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Vezmite si lyžicu jablčného octu hodinu pred spaním a o pol hodiny neskôr a tesne pred spaním.

Na upchatý nos

Máte alergie? Jablčný ocot obsahuje vitamíny B1, B2, A a E, ako aj draslík a horčík. Tie spoločne pôsobia na vyčistenie hlienu. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku s pohárom vody a vypite ju pred spaním.

Pre reflux

Jablčný ocot obnovuje správnu kyslosť žalúdka. Zmiešajte polievkovú lyžicu octu s pohárom vody a vypite ju hodinu pred spaním.

Zníženie nočných kŕčov

Pravdepodobne trpíte nedostatkom horčíka, ktorý môžete doplniť minerálom obsiahnutým v jablčnom octe. Zmiešajte dve polievkové lyžice v pohári vody a vypite pred spaním.

Zníženie hladiny cukru v krvi

Jednou z najčastejších príčin nespavosti je vysoká hladina cukru v krvi. Jablčný ocot znižuje hladinu cukru v krvi tým, že zvyšuje citlivosť na inzulín. Ak máte vysokú hladinu cukru v krvi, užite 2 čajové lyžičky jablčného octu. Ak máte cukrovku, najprv sa poraďte so svojím lekárom.

Zlý dych

Ak vám neustále zapácha z úst, pravdepodobne máte v ústach baktérie, ale jablčný ocot vám pomôže. Pred spaním si dajte jednu polievkovú lyžicu.

Predchádzanie tráviacim ťažkostiam

Tráviace ťažkosti a nespavosť sú veľmi dobrí priatelia. Jablčný ocot pomáha aj pri nadúvaní, žalúdočných kŕčoch a nevoľnosti. Zmiešajte čajovú lyžičku jablčného octu s trochou medu v pohári teplej vody a vypite pol hodiny pred spaním.

Je pre Vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*