Kombinácie zázračných byliniek, ktoré účinne bojujú proti zápche a prirodzene znižujú nadúvanie!

  • Z týchto byliniek si môžete robiť účinné čaje..
1. Rasca, koriander a fenikel:
  • Táto zemitá kombinácia korenín je veľmi upokojujúca a veľmi účinná pri nadúvaní a zápaloch. Blogerka Wellness Mama tvrdí, že tento recept pochádza zo starej ajurvédy a že jej manželovi pomohol zotaviť sa po operácii čriev.
2. Mäta, zázvor a harmanček:
  • Tento recept je veľmi užitočný na zmiernenie nadúvania a kŕčov v žalúdku. Je účinný, pretože  mäta uvoľňuje svaly tráviaceho traktu, zázvor aktivuje tvorbu slín a žlče a harmanček uvoľňuje svalové kŕče.
3. Mäta, harmanček, sladké drievko a pomarančová kôra:
  • Tento recept je od Marthy Stewart. Použite sušené bylinky, pripravte ich veľké množstvo a uložte ich do uzavretej sklenenej nádoby. Zmes konzumujte vždy, keď pocítite žalúdočnú nevoľnosť.

4. Kvety harmančeka, sušený zázvor:
  • Táto účinná zmes pomáha uvoľňovať tráviace enzýmy a zvyšuje vstrebávanie živín. Odporúča sa nechať harmanček a zázvor vo vode aspoň 10 minút pred vypitím.
5. Fenikel, zázvor:
  • Pre lepšie trávenie si pripravte čaj z 2 čajových lyžičiek semien feniklu, 1 čajovej lyžičky čerstvo nastrúhaného zázvoru v pol litri vody.
6. Hruška, jablko, hrozno a škorica:
  • Čaj sa nevyrába len z byliniek. Na prípravu tohto čaju dajte do 250 ml horúcej vody 2 malé plátky hrušky, 2 malé plátky jablka, 4-5 hroznových jadierok a štipku škorice. Pektín v hruške a jablku zabraňuje hnačke a zápche, kvercetín v hrozne podporuje trávenie a škorica aktivuje metabolizmus.

7. Koreň Althaea, púčik ruže a škorica:
  • Tento upokojujúci teplý čaj je to pravé, čo pomáha predchádzať bolestiam žalúdka. Naplňte pollitrovú nádobu 3 dielmi koreňa althaea, 2 dielmi púčikov ruže a 1 dielom škorice. Zalejte ho studenou vodou a nechajte ho v chladničke cez noc. Nasledujúci deň ho sceďte a konzumujte po jedle.
8. Citrónová tráva:
  • Tento čaj sa odporúča pri bolestiach žalúdka u detí. Dospelým pomáha aj pri trávení po veľkom jedle.

Vždy sa však  najskôr poraďte so svojím lekárom.

Written By
More from redakcia
Dokonalý krémeš bez pečenia s luxusnou chuťou!
Ingrediencie: Základ: 2 balenia gaštanového pyré 25 dkg mletých sušienok rum alebo...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *