Kombinovaný účinok zázvoru a mrkvovej šťavy, ktorý dokáže skutočné zázraky!

S rozmachom fast foodov a rýchleho občerstvenia dnes takmer nejeme ovocie a zeleninu, zatiaľ čo naše babičky jedli mäso sotva raz týždenne a ich jedálniček pozostával najmä zo sezónnej zeleniny a ovocných prípravkov. A boli zdravší ako súčasná generácia.

Ak sa chcete cítiť lepšie a žiť zdravým životným štýlom, vyskúšajte túto lahodnú pochúťku, ktorú možno považovať za nealkoholický nápoj, až na to, že šťava, ktorú si vyrobíte, je plná živín a vitamínov a nespôsobuje žiadne ochorenia ako tá sladená, sýtená a plná konzervantov, ktorú si môžete kúpiť v obchodoch.

Odšťavovačom vyžmýkajte niekoľko mrkiev a pomeľte malý kúsok zázvoru. Šťava z nich by sa mala zmiešať.

  • CHRÁNI OBEHOVÝ SYSTÉM

Zázvor obsahuje účinné látky regulujúce krvný tlak, a keďže má aj protizápalové vlastnosti, dokáže udržiavať cievy zdravé a obnovovať ich pružnosť, čím znižuje krvný tlak a uľahčuje prácu srdca.

Keďže bylinný nápoj je bohatý na vitamín C, tento silný antioxidant zabraňuje vzniku a množeniu rakovinových buniek, a tým aj vzniku rakoviny. Predovšetkým šťava bohatá na vitamín C chráni pred rakovinou prsníka, vaječníkov a hrubého čreva.

  • ZDRAVÁ A KRÁSNA PLEŤ

Vitamín C pomôže vašej pokožke produkovať viac kolagénu, takže môžete ubrať roky a vyzerať mladšie. Pomáha tiež rýchlejšie hojiť rany a znižuje výskyt jaziev. V lahodnom nektári je aj veľa vitamínu E, ktorý má omladzujúci účinok na pokožku a chráni ju pred škodlivým slnečným žiarením a zápalmi.

  • POSILŇUJE IMUNITNÝ SYSTÉM

Aby sme sa vyhli ochoreniu, musí obranný mechanizmus tela fungovať takmer dokonale. Áno, ale imunitný systém je tiež oslabený, preto je nevyhnutné udržiavať ho v dobrej kondícii. Pomáha pri tom už spomínaný nápoj obohatený o vitamín C, ale veľkú úlohu pri udržiavaní zdravia zohráva aj vitamín A.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*