Konzumovaním tejto potraviny sa zaručene vyhnete lekárovi. Potvrdil to aj výskum!

Červená repa je neuveriteľne zdravá, má taký vysoký obsah antioxidantov, že ak ju budete jesť pravidelne, určite sa na nejaký čas vyhnete lekárovi.Okrem toho, že vyplavuje všetky toxíny z tela, zlepšuje trávenie a pomáha vám v krátkom čase zhodiť nadbytočné kilogramy.

Má veľmi vysoký obsah živín, a keďže sa ľahko pestuje, nemala by sa vynechať z vášho jedálnička. Skúmanie červenej repy ukázalo, že pravidelná konzumácia môže prispieť k udržaniu zdravého cievneho systému a nie len to! Lekári ju dnes odporúčajú najmä pre vysoké hodnoty látok cenných pre ľudský organizmus.

Pravidelná konzumácia sa odporúča aj starším ľuďom, pretože červená repa môže pomôcť predchádzať tvrdnutiu stien zberných kanálikov. Obsah draslíka zvyšuje výdrž, obsah cholínu čistí pečeň a stimuluje činnosť obličiek, močového mechúra a žliaz.

Má dobrý vplyv na trávenie: vysoký obsah vlákniny pomáha predchádzať zápche a iným žalúdočným ťažkostiam. Znižuje hladinu cholesterolu: má silný účinok na zníženie zlého cholesterolu a zvýšenie dobrého cholesterolu.

Znižuje únavu: vďaka obsahu dusičnanov môže pomôcť dodať telu energiu. V prípade chronickej alebo jesennej únavy sa odporúča pravidelne konzumovať červenú repu alebo šťavu z červenej repy počas jedného alebo dvoch mesiacov.

Prírodné diuretikum: pravidelná konzumácia červenej repy môže pomôcť zbaviť sa prebytočných toxínov a problémov so zadržiavaním vody. Má silný čistiaci účinok.

Znižuje krvný tlak: odporúča sa aj tým, ktorí trpia vysokým krvným tlakom. Chráni pred vznikom rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

Je to všeliek, ktorý treba zaradiť do svojho jedálnička. Podeľte sa o to aj so svojimi priateľmi a rodinou.
Written By
More from redakcia
Luxusné, pečené rebierka v jablkovom pyré: Hotová delikatesa!
Netradičné spojenie jablčnej marinády s korením a kečupom, urobí aj z obyčajných...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *