3 tipy za pár drobných, ako dostať hlodavce z vášho domova!

Hoci sa v 21. storočí už nemusíme báť moru, stále máme predstavu špinavých myší, ktoré pobehujú s množstvom chorôb. Bez ohľadu na to, ako dobre udržiavame poriadok v našich domoch, títo malí nepozvaní hostia sa nejako dokážu dostať aj do tých najmenších štrbín.

Hovorí sa, že kde je jedlo, tam sú aj myši. Mnohí z nás to zažívajú a je takmer nemožné sa ich zbaviť. Našťastie je to len takmer.

Tu sú tri metódy, ktoré sú lacné, ale účinné pri odstraňovaní myší.
Ako zistíte či máte doma myši?

V skutočnosti sú to nočné zvieratá, takže ich cez deň uvidíte len zriedka, ale samozrejme je to možné. Majú tendenciu vychádzať von, keď je okolo nich ticho. Zanechávajú však za sebou stopy, ktoré dokazujú ich prítomnosť, ako napr.:

  • škrabanie, šuchotanie
  • myší trus (čierny, veľkosti a tvaru zrnka ryže)
  • stopy po zuboch na nábytku
  • drobné stopy
  • typické pachy (čpavok a pižmo)
  • skartovaný papier, kúsky kartónu
  • malé prežuté otvory v obaloch potravín

3 spôsoby, ako sa ich zbaviť
1# Soľno-múčna pasta

Pri tejto metóde musíte najprv nájsť miesto, kam sa myš dostane. Keď to zistíte, pripravte si v hrnci zmes soli, múky a vody. Vymieste a potom umiestnite hrudku do transportného miesta myši. To myš priláka, ale po chvíli sa jej to stane osudným, pretože pocíti veľký smäd.

Je dôležité, aby ste nenechali žiadne iné dostupné jedlo alebo omrvinky, pretože to spôsobí, že myš bude taká hladná, že ak nenájde nič iné, zmes zje.

2# Sýtená voda

Umiestnite niekoľko malých nádob (takých, z ktorých môže myš piť), do ktorých nalejete sódovú vodu. Voda s plynovými bublinkami nebude dobre pôsobiť na jej tráviaci systém.

3# Čokoláda

Stačí, ak  jednoducho umiestnite kúsky čokolády na miesto, kam tá potvora chodí. Čokoláda je pre myši jedovatá, takže vám určite pomôže zbaviť sa ich.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*