Pre toto by ste nemali vyhadzovať orechové škrupiny: Každý kúsok má cenu zlata!

Väčšina z nás má rada vlašské orechy, ale len málo z nás považuje ich škrupiny za cenné. Naše staré mamy varili čaj zo škrupín vlašských orechov pre ich krv riediace účinky a v niektorých častiach krajiny sú známe dodnes.

Lekári a naturopati však objavili niekoľko ďalších výhod, ktoré môžu byť užitočné: Skutočný poklad!

Škrupiny vlašských orechov sú bohaté na protiplesňové a antibakteriálne látky, podporujú funkciu štítnej žľazy, pomáhajú optimalizovať hladinu cukru v krvi a krvný tlak, zmierňujú zápaly a majú upokojujúci účinok.

Čaj zo škrupín nielen riedi krv, ale podporuje aj trávenie a činnosť pečene a môže pomôcť pri problémoch s močovými cestami. Je bohatý na vápnik, preto sa odporúča aj tým, ktorí majú jeho nedostatok. V tomto prípade sa oplatí vypiť pol litra alebo dokonca 1 liter čaju denne.

Na kŕčové žily sa odporúča tinktúra z vlašských orechov: Vezmite veľkú nádobu, naplňte ju škrupinami vlašských orechov rozrezanými na polovicu, zalejte jablčným octom a nechajte pôsobiť tri týždne. Pri kŕčových žilách je dobré používať ju každý deň.

Pri žalúdočných vredoch sa odporúča odvar zo štyroch sušených orechových škrupín: Škrupiny varte asi 60 minút, sceďte a každé ráno na lačno užite lyžicu odvaru.

Na kašeľ sa odporúča aj čaj z orechových škrupín: Hrsť škrupín vhodíme do vriacej vody, niekoľko minút povaríme a po miernom vychladnutí vypijeme. Môžete si ho osladiť medom!

Ak má niekto slabý imunitný systém alebo je neustále unavený, môže mu pomôcť sirup zo škrupín vlašských orechov. Môžete ho pripraviť z dvoch hrstí orechových škrupín a 1 litra vody. Nakrájané škrupiny varte 10 minút, potom ich nechajte vychladnúť a pridajte 1 kg cukru alebo medu. Tento sirup sa naleje do sklenenej nádoby tmavej farby a pije sa trikrát denne po čajovej lyžičke po každom jedle.

Uvedené informácie slúžia len na informačné účely, nie na lekárske poradenstvo! Diagnózu môže stanoviť len lekár! V prípade ochorenia sa poraďte s lekárom, žiadny iný postup nemôže nahradiť lekárske ošetrenie! Prajeme vám veľa zdravia!

Bolo to užitočné? Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelia!

Written By
More from redakcia
Konzumáciou tejto zmesi som schudla 10 kíl!
Istá žena jedla citrónový chren každé ráno nalačno počas 3 týždňov. Jej...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *