Korenie, s ktorým bude chudnutie jedna radosť…

Nájde sa snáď v každej domácnosti a pri bežnom varení je takmer neodmysliteľná. Majorán záhradný alebo majoránka – ako sa toto korenie zvykne v našich končinách nazývať – ​​sa nájde snáď v každej slovenskej kuchyni.

Napokon, guláš, pečeňové halušky alebo zemiakové placky si bez tejto aromatickej bylinky snáď nevieme ani predstaviť.

Málokto však vie, že majorán ani zďaleka nie je obyčajným korením do jedál . Má úžasnú moc, ktorá vám dokáže navrátiť zdravie, pomôcť s bolesťou a ochrániť vás pred mnohými chorobami.

Od staroveku sa majoránka používa nielen ako korenie, ale aj ako liek. Hlavne na liečbu tráviaceho a dýchacieho systému. Čaj z majoránky posilňuje imunitný systém, lieči z alergií, chronickej bronchitídy, zápchy.

Hlavné liečivé účinky majoránky :
  • Najsilnejší bylinka na trávenie a neoceniteľný pomocník pri nadúvaní
  • Upokojuje podráždený žalúdok.
  • Výborná na chudnutie a detox.
  • Bojuje proti nespavosti.
  • Zlepšuje trávenie a urýchľuje metabolizmus.
  • Odstráňuje nadúvanie a plynatosť.
  • Pomoc pri zápche aj pri hnačke (obnovuje správnu funkciu čriev).
  • Uvoľňuje bolestivé kŕče .
  • Bojuje a predchádza črevným infekciám .

Na podporu trávenia sa odporúča čaj z majoránky . Pokojne si môžete dopriať aj 3 šálky denne . Pripravuje sa ako bežný čaj – zalejete, necháte pár minút lúhovať a vypijete . Akékoľvek chudnutie by malo začať dôkladným očistením tela.

Prebytočná tekutina nahromadená v dôsledku nadmerného užívania kávy, alkoholu, korenených a slaných potravín, narúša normálny proces spaľovania tukov. Nadbytočný sodík a toxíny spomaľujú metabolizmus a spôsobujú hromadenie kilogramov.

Majorán a chudnutie

Majorán pomáha nielen zbaviť telo zadržanej vody, ale je úžasným partnerom v chudnutí! Nápoj na chudnutie z majoránky možno pripraviť rôznymi spôsobmi. Dôležité ale je, že majorán nemôže byť zmiešaný alebo užívaný súčasne s inými čajmi a liekami na chudnutie.

Majorán sa neužíva počas tehotenstva, dojčenia, vredových ochorení a ochorení obličiek.

Nápoj na chudnutie
Metóda číslo 1

2 lyžičky sušenej majoránky zalejeme 2 šálkami vriacej vody. Necháme lúhovať po dobu 20 minút. Kvapalinu sceďte. Vypite 100 ml 20 minút pred jedlom.

Metóda číslo 2

2 lyžičky sušenej majoránky dáme do termosky a zalejeme 2 šálky vriacej vody. Necháme hodinu stáť a pijeme rovnako, ako nápoj vyššie.

Metóda číslo 3

2 lyžičky sušenej majoránky zalejte pohárom vriacej vody a nechajte 15 minút lúhovať. Potom zalejte ďalším pohárom vriacej vody, pite túto tekutinu hodinu po jedle.

Rovnako ako v prípade iných byliniek, ani s užívaním majoránky to nepreháňajte. Nezabúdajte, že aj tie najlepšie veci z prírody účinkujú najlepšie, keď sa užívajú s mierou. Ak takýto nápoj teda užívate týždeň, dajte si pauzu aspoň 10 dní a až potom užívanie zopakujte.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*