Kto pozná túto zmes, nevie čo je alergia a prechladnutie. TOTO je najsilnejšia prírodná zbraň zbraň PROTI ZÁPALOM a CHOROBÁM.

Po mnoho storočí je med známy svojimi liečivými vlastnosťami. To isté sa dá povedať o kurkume a to najmä v krajinách východnej Ázie, odkiaľ pochádza. Čo sa stane, ak zmiešate tieto dve potraviny? Tešte sa na hotovú bombu pre imunitu a vaše zdravie.

Kurkuma a med – hlavné zložky “zlatej zmesi” – sú mimoriadne účinné pri zápalových a infekčných ochoreniach. Táto zmes je vynikajúcim prostriedkom pre posilnenie imunity a tiež ako prevencia rakoviny (to už dnes vie i západná medicína).

Kurkuma s medom

Potrebujeme:

100 g medu
1 polievková lyžica kurkumy
štipku korenia
2 polievkové lyžice. jablčného octu
1 lyžička citrónovej kôry – z chemicky neošetreného citróna

Postup:

Zmiešame kurkumu, jablčný ocot a korenie. Pridajte citrónovú kôru a med. Dobre premiešajte, pokiaľ nebude zmes hladká. Mimochodom, korenie sa pridáva k urýchleniu vstrebávania kurkumy.

Udržujte túto zázračnú zmes v uzatvárateľnom pohári vždy v chladničke!Ako ju použiť?

Na prevenciu prechladnutia, sezónnych alergií a na antikarcinogénne účinok je vhodné použiť 1 lyžičku tejto zmesi každé ráno.
Ak máte pocit, že na vás niečo “lezie”, taká zmes určite príde vhod! Použite ½ – 1 lyžičku zmesi 3 – 4 x za deň. Zmes tiež bojuje proti alergiám a zápalom najrôznejšieho pôvodu. Pre zdravie je veľmi prospešná aj základné zmes pozostávajúca z kukrumy a medu. Odporúča sa však pridať aj ďalšie zložky, minimálne spomínané korenie.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*