Lekár prezradil, čím nahradiť ibuprofén. Na toto reklamu neuvidíte!

Nie je tajomstvom, že pečeň trpí nielen u alkoholikov. Cirhóza, hepatitída, zlyhanie pečene… Zoznam liekov, ktoré užívame každý deň, je neuveriteľne dlhý, ale sú aj také, ktoré máme vždy po ruke. Vezmite si napríklad ibuprofén. Cítite sa zle alebo máte bolesti? Vezmete si tabletku a je po všetkom.

Samozrejme, vaša pečeň sa nezničí hneď po jednej dávke ibuprofénu, ale systematické, pravidelné a nie vždy odôvodnené užívanie tohto lieku môže pomaly, ale isto zničiť hlavný filter vášho tela.

Ponúkame vám 7 alternatívnych a prírodných liekov, ktoré majú rovnaký účinok ako tie z lekárne, ale zbavíte sa bolesti alebo horúčky bez akéhokoľvek poškodenia vašich orgánov!

Kurkuma

Kurkumín obsiahnutý v tejto rastline má výrazný protizápalový účinok, pôsobí analgeticky, antioxidačne a antimykoticky. Toto indické korenie podporuje zdravie kĺbov a pôsobí proti úbytku kostnej hmoty. A čo je najdôležitejšie, kurkumu si môžete kúpiť v najbližšom obchode doslova za pár drobných.

Mimochodom, môžete si ju kúpiť aj ako organickú kurkumu a vo forme kapsúl. Čistí pečeň od toxínov, zlepšuje stav pokožky a znižuje hladinu cholesterolu.

Sladké drievko

Liečivé schopnosti koreňa sladkého drievka si rozhodne zaslúžia vašu pozornosť. Glycyrrhizín, ktorý sa nachádza v rastline, má protizápalové a protivírusové účinky, antimikrobiálne a antiparazitárne vlastnosti.

Túto sladkú rastlinu nájdete v lekárni vo forme pastiliek, sirupu alebo krému. Nič sa nestane, ani keď si sami nazbierate a pripravíte korene sladkého drievka. Dôležité! Liek sa neodporúča ľuďom s cukrovkou II. typu, s nízkou hladinou draslíka v krvi, s hepatitídou, hypertenziou a počas tehotenstva.

Kajenské korenie

Patrí medzi najintenzívnejšie korenie, má tiež výrazný protizápalový účinok, čistí krv a posilňuje imunitný systém. Kajenské korenie obnovuje pečeňové bunky, zlepšuje funkciu pečene, zmierňuje bolesti pri reumatizme a je silným antimikrobiálnym prostriedkom. Toto korenie je veľmi účinné pri svalových kŕčoch a alergiách. Dodáva telu energiu, povznáša ducha a zlepšuje trávenie. Pridajte si indické korenie aj do svojho obľúbeného jedla, ale buďte opatrní – nikdy ho nevdychujte a vyhnite sa kontaktu so sliznicami.

Arnika

Ďalšia skvelá náhrada za ibuprofén! Kvety horskej arniky obsahujú látku, ktorá je výborná na prevenciu ochorení sietnice. Táto bylina obsahuje kyselinu jablčnú, mliečnu a mravčiu, ako aj triesloviny a vitamíny. Arnika má liečivé vlastnosti, preto sa používa na účinnú protizápalovú liečbu. Na jeho základe sa vyrábajú rôzne lieky: olej, alkoholová tinktúra, extrakty.

Valeriána

Valeriána je už dlho známa ako rastlina, ktorá dodáva silu. Táto bylina má protizápalový, analgetický a sedatívny účinok. Je to vynikajúce antidepresívum a najlepší liek proti nespavosti. Korene valeriány obsahujú polysacharidy, triesloviny, silice, alkaloidy, glykozidy.

Zázvor

Každý vie o liečivých vlastnostiach zázvoru! Tento koreň obsahuje mnoho užitočných látok: vápnik, hliník, chróm, železo, horčík, kyselinu nikotínovú, fosfor, kremík, draslík, vitamín C. Je preto nepostrádateľný pri prechladnutí a chrípke. Zmierňuje bolesti hrdla, znižuje teplotu a dodáva človeku vitalitu. Vďaka príjemnej chuti a absencii škodlivých zložiek bude liečba koreňom zázvoru nielen účinná, ale aj príjemná!

Kôra bielej vŕby

Vŕba biela má skutočne liečivé vlastnosti. Od jarného zberu sa z nej pripravujú liečivé odvary a tinktúry, ktoré majú priaznivý účinok na ľudský organizmus. Rastlina má protizápalové vlastnosti a účinne znižuje teplotu. Okrem toho vŕbová kôra dezinfikuje, má antihypertenzný účinok a bojuje proti krvácaniu. Kôra pomáha zbaviť sa črevných parazitov a tiež odstraňuje kyselinu močovú, čo je veľmi užitočné pri artritíde a dne. Môžete ho používať nielen interne.

Teraz už viete, že ibuprofén môžete nahradiť aj prírodou! Namiesto neuváženého užívania lieku v prípade otupenosti, bolesti hlavy alebo svalov skúste siahnuť po prírodnej alternatíve, ktorá pre vás nepredstavuje zdravotné riziko a je dostupná takmer v každom obchode s potravinami, v prírode alebo v lekárni.

Treba však poznamenať, že tieto prírodné alternatívy by sa mali používať len v prípade miernej indispozície a bez vážnejších príznakov. V opačnom prípade by ste mali okamžite vyhľadať pomoc lekára.

Zdieľajte tento užitočný článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Výborná syrová roláda, ktorá je ideálnym občerstvením…
Potrebné prísady: 20 dkg plátkového syra (eidam) 20 dkg šunky 1 nátierkové...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *