Má toľko zdravotných výhod, ktoré nenájdete v žiadnom inom rastlinnom semienku!

Keby vám povedali, že v každej domácnosti, v každej chladničke a na každom stole sa nachádza “zázračná” prísada s neuveriteľnými účinkami na astmu, rakovinu tráviaceho traktu, cholesterol, zdravie vlasov, kožné choroby a dokonca aj tráviace ťažkosti, ale mnohí ľudia ju odmietajú konzumovať kvôli jej chuťovým “zvláštnostiam”, čo by ste povedali?

Pravdepodobne každý, kto to robí, je “blázon”. Presne to si budete hovoriť, keď sa dozviete, aké neuveriteľné zdravotné účinky majú horčičné semienka na naše zdravie. Ako všetci vieme, horčica sa vyrába zo semien niektorých rastlín z čeľade krížovitých alebo Brassicaceae. Okrem toho, že horčičné semienka jednoducho dochucujú jedlo, majú aj jedinečné liečivé vlastnosti.

Pozrite sa, aké to sú:
Kontrola príznakov astmy

Horčičné semienka sú bohaté na selén a horčík. Oba tieto prvky majú protizápalové vlastnosti. Ak budete horčicu konzumovať pravidelne, zmiernite príznaky astmy, prechladnutia a preťaženia hrudníka.

Ochrana pred rakovinou tráviaceho traktu

Výskum ukázal, že horčičné semená majú vlastnosti, ktoré môžu obmedziť rast existujúcich rakovinových buniek a pomôcť zabrániť vzniku nových rakovinových nádorov.

Zmierňuje reumatické, artritické a svalové bolesti

Selén a horčík obsiahnuté v horčici jej dodávajú protizápalový účinok a zahrievacie vlastnosti. Pri aplikácii na telo pasta z roztlačených horčičných semienok zahrieva danú oblasť a pomáha uvoľniť svaly, čo vedie k úľave od bolesti.

Znižuje hladinu cholesterolu

Horčica obsahuje vysoké množstvo niacínu alebo vitamínu B3. Niacín má vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a chráni tepny pred aterosklerózou (hromadením plaku). Pomáha tiež regulovať prietok krvi a chráni telo pred hypertenziou.

Priaznivo pôsobí na rast vlasov

Horčica obsahuje veľa vitamínov a minerálov, ale jej význam spočíva vo vysokom množstve betakaroténu. Keď telo produkuje prirodzené oleje (napríklad v pokožke hlavy, ktoré vyživujú vlasy), betakarotén sa mení na vitamín A, ktorý je vynikajúci pre rast vlasov. Okrem toho horčica obsahuje aj železo, mastné kyseliny, vápnik a horčík, ktoré podporujú rast vlasov.

Pomáha zmierniť zápchu

Horčičné semienka obsahujú jedinečnú látku, ktorá je kľúčom k zmierneniu zápchy. Okrem toho sú bohaté aj na vlákninu. Okrem toho horčičné semienka zvyšujú tvorbu slín, čo vedie k lepšiemu tráveniu.

Bojuje proti kožným infekciám

Horčica má vysoký obsah síry, ktorá je veľmi účinná pri znižovaní kožných infekcií. Síra dodáva semienkam protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú v boji proti väčšine kožných ochorení.

Tak čo na to poviete? Rozhodne treba zaradiť do jedálnička.
A ak bol článok pre Vás užitočný, podeľte sa oň aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*