Máte dvojitú bradu? Tu je návod, ako sa jej zbaviť!

Možno cvičíte, beháte, chodíte a celkovo si stále udržiavate dobrú fyzickú kondíciu, ale niečo vám chýba… Širšia oblasť krku spolu s vypuklou tvárou. A pretože dvojitá brada je trochu nevzhľadná a “uberá” vám veľa z vášho šarmu, tu je niekoľko spôsobov, ako sa s ňou môžete rozlúčiť.

Cvičenia na gauči: Zázračné!

Možno počujete slovo cvičenie a utekáte preč, ale tieto cvičenia môžete vykonávať kedykoľvek z pohodlia postele alebo gauča.

“Pobozkajte”… strop

Posaďte sa rovno a zakloňte hlavu tak, aby ste videli na strop. Potom čo najviac “našpúľte” pery, akoby ste posielali bozk do vzduchu. Logicky budete cítiť “ťah” v oblasti krku. Zostaňte v polohe bozkávania 5 sekúnd, potom uvoľnite ústa a vráťte sa do pôvodnej polohy. Stačia dve série po 15 opakovaniach.

Otáčanie hlavy! 

Jedno z najjednoduchších, ale dôležitých cvičení. S rovným trupom začnite otáčať hlavou a vytvorte pomyselný kruh. Ak cítite nepohodlie alebo z nejakého dôvodu nemôžete cvičenie vykonať, vytvorte polkruh (otáčaním od ramena k ramenu). Vykonajte jednu sériu 10 opakovaní na jednej strane a o jedno viac na druhej strane.

Zakloňte hlavu a po malom zahriatí začnite otvárať a zatvárať pery.

Aplikujte dvakrát po desať opakovaní

Otvorte ústa tak široko, ako len môžete, a vyplazte jazyk…

…tak ďaleko, ako len môžete, kým nepocítite, že sa čeľusť a hrdlo „stiahnu“. V tejto póze počítajte do desať a potom relaxujte. Stačí desať opakovaní.

Výživa

Uprednostňujete biele mäso

Potraviny s vysokým obsahom nasýtených tukov, ako je hovädzie a bravčové mäso, blokujú tepny a pomáhajú tuku “sedieť”. Vyberajte si preto čisté kuracie alebo morčacie mäso.

Zelený čaj

Okrem toho, že je to jeden z najbohatších nápojov na antioxidanty, bolo preukázané, že zvyšuje elasticitu pokožky, čo znamená, že je mimoriadne prospešný.

Vitamín E je váš spojenec

Zelená zelenina, mliečne výrobky, hnedá ryža a orechy sú jedny z najprínosnejších potravín, ktoré zabraňujú starnutiu pokožky vplyvom slnečného žiarenia a životného prostredia.

Vyhnite sa nápojom s obsahom kofeínu, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody

Zadržiavanie vedie k nadúvaniu, ktoré zase vedie k… dvojitej brade. Obmedzte konzumáciu kávy, nealkoholických nápojov a alkoholu a dbajte na to, aby ste denne vypili aspoň osem pohárov vody. Týmto spôsobom sa telo zbaví toxínov a “nadúvanie” pod krkom rýchlejšie ustúpi.

Držanie tela

Nechali sme si ho na koniec, ale je mimoriadne dôležitý. V dnešnej dobe, keď sme všetci mnoho hodín denne zhrbení nad obrazovkou mobilu alebo tabletu, si neuvedomujeme, ako ovplyvňujeme svoj vzhľad.

Neustále predklonená hlava a nedostatok pohybu vedú k nedostatočnému prekrveniu a prekysličeniu tejto oblasti, čo dáva zelenú dvojitej brade.

Dbajte preto na správne držanie tela a uistite sa, že vaša šija a chrbtica sú v rovnakej priamke, aj keď sedíte. Pre ešte lepšie výsledky môžete oblasť masírovať, čím sa zvýši krvný obeh.

Ak sa Vám článo páči, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*