5 liečivých účinkov jablčného octu, o ktorých ste netušili!

Naša márnivosť nás môže urobiť schopnými mnohých vecí. Sme ochotní zájsť aj do toho najnezvyčajnejšieho obchodu, aby sme získali tie najneobyčajnejšie ingrediencie, a potom si doma namiešať zázračné “dobroty” spôsobom, ktorý zahanbí aj Gargamela.

Ale tým to končí. Stačí jedna zložka a všetky problémy s krásou sú vyriešené. Ak raz zaradíte jablčný ocot do svojej každodennej kozmetickej rutiny, už nikdy nebudete musieť zháňať drahé produkty. Medzi základné vlastnosti jablčného octu patrí antimykotické, antibakteriálne a protizápalové pôsobenie.

Má schopnosť vyrovnávať pH pokožky, reguluje tvorbu lupín a mastných vlasov a okrem pridávania do šalátov sa výborne hodí aj na čistenie štetcov na make-up. Teraz vám pomôžem zistiť, ako môže byť jablčný ocot ešte užitočnejší a to bez všetkých ostatných zložiek!

Upokojuje svrbiacu pokožku
Nalejte šálku jablčného octu do vody vo vani a nechajte jeho protizápalové vlastnosti zmierniť svrbenie spôsobené ekzémom alebo psoriázou.

Pre lesklé a čisté vlasy
Teraz využijeme jej očistnú silu. Skvele odstráni všetky nečistoty, ktoré vám uviazli na pokožke hlavy. Nalejte päť čajových lyžičiek jablčného octu do misky alebo jeden a pol litrovej fľaše naplnenej studenou vodou.

Opláchnite si ním vlasy a umyte ich čistou vodou. Získate nielen čisté vlasy, ale aj mimoriadne lesklé vlasy.

Hladká pokožka od vrchu po päty
Kyslosť octu pomáha sťahovať póry, čo zabraňuje vysušovaniu pokožky. Pridajte niekoľko kvapiek do telového mlieka a vychutnajte si nadýchanú a hebkú pokožku.

Zbohom, zarastajúce chĺpky!
Namočte nezriedený jablčný ocot do vatového tampónu a pretrite ním pupienok alebo popáleninu od žiletky. Jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú znižovať začervenanie a kyslé pH pomáha odstraňovať zarastajúce chĺpky.

Proti zápachu nôh
Áno, áno, sme dievčatá, nemáme tento problém (HAHA). Ale je lepšie tomu predchádzať. Urobte si kúpele na nohy. 4 šálky jablčného octu na 4 šálky vody. Kúpte si nohy 15 minút a ste naozaj dievča.

Pozor: Je super, ak máte možnosť dostať domáci jablčný ocot. Ak očakávate, že jablčný ocot kúpený v obchode bude chutiť ako jablčný ocot, budete sklamaní. Pretože to tak nie je. Chutí ako pokazené víno s octom.

Written By
More from redakcia
Losos so zeleninou pečený v alobale: Tento rýchly recept budete milovať!
Ingrediencie: 2 filety z lososa 1 polievková lyžica olivového oleja Soľ Mleté...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *