Metóda  “10 pohárov” prečistí vaše telo a zároveň vám pomôže schudnúť. Vyskúšajte si to!

Skúste si položiť základnú otázku, čo sa stane s ľudským telom, ak nemá dostatok tekutín. Reakcia bude okamžitá – metabolizmus sa spomalí, telo bude zle prijímať živiny, črevá odmietnu normálne pracovať a budete trpieť stagnáciou. Diéta s názvom “10 pohárov” je spôsob, ako schudnúť, ale aj prinútiť sa vypiť potrebné množstvo vody denne. Spočiatku sa táto metóda nepovažovala za diétu, ale za spôsob zásobovania organizmu vodou. Vďaka svojim výhodám je nakoniec známa ako vodná diéta.

Prečo by sme mali počas diéty piť dostatok vody? Stiahne a naplní žalúdok, takže keď jete, máte pocit, že musíte zjesť menej ako zvyčajne, pretože sa cítite plní rýchlejšie.

Tak ako každá iná diéta, aj táto má svoje pravidlá:

  1. Pite nesýtenú minerálnu vodu, ktorá čistí a nasycuje telo potrebnými stopovými prvkami, ktoré dokážu odstrániť prebytočnú soľ.
  2. Vypite 2 poháre vody 20 minút pred jedlom a potom 2 hodiny po jedle.
  3. Porcie jedla by mali byť o polovicu menšie ako zvyčajne, pretože váš žalúdok bude už z polovice naplnený vodou.
  4. Vytvorte si pravidelný plán jedál, ktorý vám pripomenie, kedy musíte piť.
  5. Počas dňa by ste mali vypiť 10 pohárov vody, čo predstavuje približne 2 litre vody.
  6. Pri chudnutí je dôležité vyhýbať sa konzumácii múky, údenín, alkoholu, tukov, sladkostí a sýtených nápojov.

Konzumáciou takéhoto množstva vody sa zlepší váš metabolizmus a vhodnejšie sa využijú prijaté tuky, ktoré sa prestanú ukladať v takom veľkom objeme. Žiaľ, tento typ “diéty” nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy s obličkami alebo trávením.

Metóda “10 pohárov” funguje, ale ak sami viete, že nie ste schopní vypiť také množstvo vody za deň, do ničoho sa nenúťte, pretože veci fungujú najlepšie, ak ich robíme dobrovoľne.

Najprv si to skúste precvičiť. Stačia 2 – 3 dni, počas ktorých si stanovíte určité množstvo tekutín, ktoré musíte vypiť.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*