Môj boj s akné bol ako nikdy nekončiaci príbeh. Známa mi poradila tieto koreniny a som milo prekvapená…

Každý, kto v dospelosti trpel alebo trpí akné, vie, že môže byť veľmi frustrujúce, keď na vyčistenie pleti nič nezaberá. Vyskúšate všetky “zázračné” lieky, masti a gély, ale bez výsledku. Môžu síce zmeniť stav vášho bankového účtu, ale s vaším akné nič neurobia. Vyskúšajte liečbu na vlastnú päsť a získajte toto korenie na akné.

Akné znamená, že v tele je zápal. Antibiotiká a mastičky môžu na chvíľu pomôcť, ale nie z dlhodobého hľadiska. Tu sú 3 druhy korenia, ktoré okrem úžasnej chuti a farby jedla pomôžu aj vašej pokožke.

Korenie proti akné:

Kurkuma
Kurkuma je v indickej kuchyni veľmi rozšírená. Okrem toho sa používa ako liek na mnohé choroby od záškrtu až po prechladnutie. Vďaka svojim antioxidačným a protizápalovým vlastnostiam nie je prekvapujúce, že toto korenie je veľmi užitočné pri liečbe akné. V skutočnosti pomáha ničiť baktérie, ktoré ho spôsobujú.
Niektoré jeho vlastnosti pomáhajú pri hojení rán a zmierňujú vznik jaziev. Kurkuma aplikovaná lokálne pomáha zmierňovať zápaly, opuchy a začervenanie. Berte do úvahy, že kurkuma zanecháva škvrny všade, kde ju nanesiete, vrátane pokožky.

Zmiešajte kurkumu s inou zložkou, ako je avokádo alebo med, a použite ju ako masku na tvár. Zmiešajte 2 čajové lyžičky medu, dužinu z polovice avokáda a ½ čajovej lyžičky organickej kurkumy. Naneste na tvár a po pol hodine zmyte teplou vodou.

Môžete tiež pridať ¼ čajovej lyžičky kurkumy do pohára teplej vody a vypiť ju. Zmierňuje zápal v tele a pomáha bojovať proti akné zvnútra. Kurkumu môžete pridať aj do polievok, hranolčekov alebo miešaných vajec.

Škorica
Rovnako ako kurkuma má aj škorica antibakteriálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré z nej robia ďalšiu skvelú pomoc v boji proti akné. Škorica je však veľmi silné korenie, preto by sa nemala aplikovať priamo na pokožku. Nezabudnite ho predtým zmiešať s krémovým základom, ako je med alebo mlieko. Med je najlepšou voľbou, pretože hydratuje a pomáha pri hojení.

Do kávy alebo čaju môžete pridať aj štipku škorice. Pomáha znižovať hladinu cukru v krvi a zmierňuje zápaly.

Muškátový oriešok
Muškátový oriešok je antioxidant. Zlepšuje vzhľad pokožky a pomáha ju udržiavať v dobrom stave. Podobne ako vyššie uvedené koreniny, aj muškátový oriešok pomáha zmierňovať zápaly, podráždenie a začervenanie spôsobené akné a zanecháva pokožku hladkú.

Podporuje tiež hojenie, takže dobre pôsobí pri hojení jaziev. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch je najlepšie zmiešať muškátový oriešok s medom a použiť ho ako masku.

Zo všetkých troch korenín si môžete pripraviť aj silnú masku. V malej nádobke roztopte 2 čajové lyžičky prírodného medu, pridajte ¼ čajovej lyžičky kurkumy, ½ čajovej lyžičky muškátového orieška a ½ čajovej lyžičky škorice, dobre premiešajte a naneste na tvár. Zvyšky si nechajte na neskôr.

Prajeme veľa úspechov a ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi:)

Written By
More from redakcia
Lahodný cappuccino koláč: BEZ PEČENIA!
Ingrediencie: Základ: 250 g mliečnych kávových sušienok 1/3 šálky strúhaných mandlí, opečených...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *