Najlepšie domáce prostriedky na liečbu sennej nádchy a sezónnych alergií…

Domáce lieky na sennú nádchu môžu rýchlo znížiť sezónne alergické reakcie a poskytnúť úľavu od symptómov, ako je nádcha, kýchanie, svrbenie, upchatie a kašeľ. Senná nádcha postihuje sliznice prinosových dutín, nosa, hrdla, očí a podnebia. Trávy a peľ rastlín sú príčinou zápalových reakcií, ktoré stimulujú imunitný systém a zhoršujú ich prítomnosť chemikálií, prachu a škodlivín. Výskum ukazuje, že približne 20 percent populácie trpí nejakou formou sennej nádchy.

Domáce lieky vrátane liečby bylinkami, homeopatiou a bežnými domácimi surovinami poskytujú prirodzené antihistaminiká, zmierňujú príznaky a zabraňujú ich návratu.

Liečba bylinkami

Domáce lieky pozostávajúce z bylinných receptov sú často vysoko účinné pri poskytovaní úľavy od alergie osobám trpiacim sennou nádchou.

O harmančekovom čaji sa hovorí, že zmierňuje príznaky sennej nádchy. Niektorí bylinkári odporúčajú natierať si vreckovku harmančekovým a citrónovým olejom a inhalovať, aby sa predišlo príznakom sennej nádchy.

Zázvorový čaj a surový med pôsobia na uvoľnenie prekrvenia hrudníka a uvoľnenie hlienu. Posilňuje imunitný systém a pôsobí ako prirodzené antihistaminikum.

Zelený čaj blokuje tvorbu histamínu a je jedným z najlepších domácich liekov na budovanie imunitného systému.

Mätový čaj uvoľňuje upchatý nos a dutiny. Pite ho studený, aby ste utišili kašeľ spojený so sennou nádchou a alergiami.

Domáce prostriedky

Za starých čias boli osvedčené ľudové prostriedky, ktoré poskytovali úľavu od kýchania, upchatia dutín a svrbenia zo sennej nádchy.

Naparovanie poskytuje vynikajúce výsledky na odstránenie preťaženia. Pridajte pár kvapiek eukalyptového oleja do misky s horúcou vodou a opatrne vdychujte paru. Vyhnite sa eukalyptu, ak užívate homeopatické lieky, pretože ruší ich účinok.

Grapefruit a citrón povarené v jednej šálke vody po dobu 15 minút sú výborným domácim liekom na sennú nádchu. Používajte iba ovocie, nie kôru. Ochlaďte a zmiešajte so surovým medom na zmiernenie príznakov.

Tekutina nechtíka zriedená vo vode je vynikajúcim prostriedkom na umývanie a upokojenie svrbivých očí. Použite nealkoholický nechtík. Pridajte kvapkadlo plné koloidného striebra na zvýšenie antimikrobiálneho účinku a zníženie zápalu.

Omega-3 mastné kyseliny môžu pôsobiť na zníženie množstva zápalových chemikálií produkovaných telom po vystavení alergénu. Hoci je potrebný ďalší výskum, zdá sa, že strava s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín môže pomôcť znížiť výskyt sennej nádchy.

Homeopatické lieky

Početné homeopatické lieky sú vynikajúcimi domácimi liekmi na príznaky sennej nádchy.

Arundo – Ľudia, ktorí potrebujú Arundo, často pociťujú pálenie a svrbenie podnebia, nosa a očí. Môže sa vyskytnúť kýchanie, výtok z nosa a strata čuchu.

Wyethia – Podobne ako Arundo, s neznesiteľným svrbením podnebia a zadnej časti nosa do predných dutín a hrdla naznačujú potrebu Wyethie.

Arum Triphyllum – Tento liek môže zmierniť pálivý výtok z nosa, ktorý vytvára na koži hrubé rany. Môže sa objaviť bolesť pri koreni nosa a jedinec musí dýchať ústami kvôli prekrveniu. Vysoko v nozdrách sa môžu vytvárať chrasty a koža nosa a pier je suchá a popraskaná.

Sabadilla – Jeden z najlepších domácich liekov na neustále kýchanie sprevádzané výtokom z nosa a svrbením v nose naznačuje potrebu Sabadilla. Môžu sa objaviť slziace oči a hrudka v krku, čo naznačuje potrebu tohto lieku.

Zdieľajte tento informatívny článok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Problém, s ktorým si väčšina ľudí nevie dať rady: Ako bojovať proti ľudskému papiloma vírusu!
Ľudský papiloma vírus postihuje čoraz viac ľudí a objavujú sa u nich...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *