Namiesto aspirínu: 7 bezpečných a prírodných vecí, ktoré fungujú tam, kde ich potrebujete!

Aspirín je liek používaný na celom svete ako účinný liek proti bolesti a nesteroidný protizápalový liek. Napriek jeho popularite má však jeho časté a pravidelné používanie, žiaľ, nepriaznivé vedľajšie účinky.

Patrí medzi ne pálenie záhy, tráviace ťažkosti a vredy. Našťastie nie je potrebné hneď siahnuť po aspiríne, pretože existujú účinné a prírodné alternatívy.

Protizápalové oleje

Pri bolestiach hlavy použite mätový alebo levanduľový olej. Kvapnite si trochu do dlane, potom ho rozotrite a priložte na čelo, spánky alebo krk, aby ste zmiernili bolesť. Ak máte napríklad zápalové bolesti kĺbov, aplikujte 2x denne arnikový olej na zmiernenie bolesti.

Olej z horčičných semien

Na bolestivé miesto natrite trochu horčičného oleja, aby ste zmiernili bolesť. Je tiež výborný pri artritíde.

Klinčeky

Má silný protizápalový účinok vďaka obsahu eugenolu. Často sa používa aj na liečbu bolesti zubov. K dispozícii je aj vo forme kapsúl a esenciálneho oleja.

Kurkuma

Obľúbená bylina v ajurvédskej medicíne. Vďaka svojej účinnej zložke, kurkumínu, je silným analgetikom a protizápalovým prostriedkom.

Bromelaín

Aktívny enzým nachádzajúci sa v ananáse, ktorý má prirodzené protizápalové a analgetické vlastnosti. Jeho priaznivé účinky môžu využívať ľudia trpiaci artritídou a bolesťami svalov, ako aj astmou a dnou.

Horčík

Tento minerál je silným liekom proti bolesti, ktorý je užitočný aj pri problémoch s kostrou a nervovým systémom. Zmierňuje svalové kŕče a uvoľňuje svaly.

Studená-teplá liečba

V prípade podvrtnutia, keď zranenie sprevádza zápal a opuch, sa odporúča studený obklad. Tým sa zníži opuch a urýchli sa proces hojenia. Po ustúpení zápalu priložte teplý obväz na upokojenie postihnutej oblasti.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*