Naplňte vaňu vodou a pridajte do nej 2 polievkové lyžice horčice! Bude sa vám to páčiť, veď uvidíte sami!

Vedeli ste, že horčica sa nepoužíva len na párky v rožku, ale má aj ďalšie využitie, od boja proti bolestiam v krku až po prevenciu rakoviny?Podľa spoločnosti Livestrong prispievajú bielkoviny, vláknina, vitamíny a minerály v žltej horčici k dobrému zdraviu a pohode.

Kŕče

Ak vás chytí kŕč, nalejte si na dané miesto polievkovú lyžicu žltej horčice. Okamžite vám uľaví a zabráni ďalšiemu výskytu.

Popáleniny

Popáleninu prelejte studenou vodou a potom celú oblasť zakryte vrstvou horčice. Nielenže zabráni tvorbe pľuzgierov, ale tiež vás zbaví bolesti. Horčica obsahuje zlúčeninu allyl-izotiokyanát, ktorá pôsobí ako silný upokojujúci prostriedok.

Bolesť hrdla

Zmiešajte 1 lyžicu horčičných semienok, šťavu z 1/2 citróna, 1 lyžicu soli, 1 lyžicu medu a 1 1/4 šálky vriacej vody. Zmes nechajte niekoľko minút odstáť (aby mierne vychladla) a potom kloktajte.

Rakovina

Vedci sa domnievajú, že zlúčenina allyl-izotiokyanát (AITC), ktorá sa nachádza v horčici, je ideálna na boj proti rakovine. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Carcinogenesis sa ukázalo, že ATIC aktívne brzdí rast rakoviny, najmä rakoviny močového mechúra. Vedci sa domnievajú, že táto zlúčenina by mohla dokonca úplne vyliečiť rakovinu.

Uvoľnite svaly

Ak vás bolia svaly po celom tele, vyberte si horčicový kúpeľ. Zmiešajte 2 polievkové lyžice horčice s 1 polievkovou lyžicou epsónovej soli. Horčica posilní liečivé vlastnosti soli, čo vedie k uvoľneniu svalov.

Ak sa chcete zamerať na určitú oblasť, napríklad na spodnú časť chrbta, zmiešajte jeden diel horčičného semienka s dvoma dielmi múky a pridajte vodu, kým nevznikne hustá pasta. Rozotrite ho na jednu stranu plátna a preložte. Priložte ho na miesto a zafixujte ho obväzom na 20-30 minút.

Chráňte svoju záhradu

Natrite žltú horčicu na plechový tanier a zaveste ho do rohu záhrady.

Nepríjemné zápachy

Zostávajú vo vašich fľašiach alebo nádobách nepríjemné pachy? Postriekajte roztokom horčičného prášku a teplej vody a dobre pretrepte. Potom prepláchnite a je hotovo! Tento trik funguje aj na hrnce a panvice. Z horčičného prášku a vody pripravte pastu a panvicu dobre vydrhnite.

Omladenie pokožky

Horčica je skvelou prísadou do pleťovej masky, pretože jej vitamín E, antioxidačné a protizápalové vlastnosti sú ideálne pre žiarivú pleť. Na pokožku natrite tenkú vrstvu horčice a nechajte pôsobiť 15 minút. Opláchnite teplou vodou a jemne osušte uterákom.

Čo na to hovoríte? Podeľte sa o tieto tipy aj s ostatnými na Facebooku!

Written By
More from redakcia
Tieto jedy dýchame, ale takmer každý ich má doma! Rovná sa to jedom, ktoré obsahujú aj cigarety!
Všetci milujeme vôňu domova, ktorú podporujú rôzne osviežovače vzduchu podľa nášho vkusu,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *