Netradičné terapie, ktoré liečia zdravotné problémy: Niektoré vám však vyrazia dych!

V súčasnosti mnohí z nás zápasia s rôznymi zdravotnými problémami. Moderná konvenčná medicína je schopná väčšine z nich odporovať. Akupunktúra či akupresúra sa u nás etablovali už dávno, no sú metódy, ktoré si nezískali takú obľubu a často – najmä z hľadiska výberu prostriedkov – môžu vzbudiť naše prekvapenie. Sú účinné?

Východná medicína

Jednou z netradičných terapií, s ktorou sa môžeme stretnúť, je masáž zvukmi tibetských misiek. Spočíva v tom, že cievy sa priložia na telo pacienta a terapeut ich – pomocou špeciálnych palíc – narazí. Sonická rezonancia uvádza do pohybu bunky tela a človek sa vďaka nej cíti lepšie. Metóda bola vyvinutá na ďalekom východe a je tam široko praktizovaná. Špecialisti tvrdia, že špecializovaná masáž zmierňuje reumatické bolesti, zlepšuje trávenie a pomáha zbaviť sa neurózy. Ďalším postupom je ušná sviečka, pri ktorej sa do ucha vloží prázdna sviečka. Zapálenie a zavedenie teplého vzduchu a dymu do tela očistí telo od toxínov a stimuluje krvný obeh v tele. Zástancovia tvrdia, že liečba pomáha aj pri migrénových bolestiach hlavy, zápale dutín a rozhodne zlepšuje sluch.

Liečivá sila zvierat

Jednou z metód, známych už veky, je prikladanie pijavíc na telo. Parazity priľnuté na koži sajú krv a vstrekujú si tak hirudín – látku, ktorá spomaľuje proces zrážania krvi. Túto surovinu používajú farmaceutické spoločnosti na výrobu liekov; niektoré sanatóriá ponúkajú masáže s jeho využitím. Užívanie pijavíc má svojich zástancov, ktorí tvrdia, že táto metóda zmierňuje reumatické bolesti, zlepšuje prácu obehového systému a podporuje činnosť pečene.

Apiterapia, alebo liečivá sila včiel

Nie je núdza o tých, ktorí využívajú prácu včiel na liečebné účely. Takzvaná apiterapia je súbor metód, ktoré sa opierajú o výhody medu alebo materskej kašičky. Niektorí tiež využívajú jed tohto užitočného hmyzu a vystavujú svoje telá bodnutiu. Netradičná metóda je určená na zmiernenie reumatických bolestí a vyhladenie pooperačných jaziev. Na druhej strane, na odstránenie nekrotického tkaniva sa používajú dezinfikované červy. Tento hmyz je dobrý pri čistení ťažkých diabetických rán. Ich pôsobenie je neoceniteľné, keďže sa živia len odumretým tkanivom, pričom zostáva len zdravé tkanivo.

Využitie výhod nekonvenčných metód by malo byť pod dohľadom špecialistov. Ak si chceme zdravie skutočne užiť, je lepšie konzultovať takúto terapiu s daným odborníkom.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*