Pripravte si domácu pleťovú masku z tohto ovocia! Výsledky uvidíte veľmi rýchlo…

Kiwi má vynikajúce vlastnosti, a to, stimuluje produkciu kolagénu, kiwi je široko používané v kozmetike. Okrem toho, kiwi dokonale tonizuje pokožku, zlepšuje, vyrovnáva farbu a textúru a dokonca aj rozjasňuje pokožku.

Preto z tohto ovocia sa odporúča vyrobiť pravidelnú domácu masku na omladenie a hydratáciu pleti tváre , krku a dekoltu. Pripravili sme pre vás 5 vynikajúcich receptov na masky s prídavkom kiwi, výsledok je čoskoro viditeľný voľným okom.

Vyživujúca maska

1 ks kiwi ošúpeme a spravíme z neho kašu. Zmiešajte 2 lyžice kiwi kaše s lyžičkou medu a lyžičkou kyslej smotany. Masku aplikujte na tvár, krk a dekolt. Nechajte to pôsobiť po dobu 10-15 minút, potom opláchnite teplou vodou.

Hydratačná maska

2 lyžice kaše z kiwi zmiešajte s lyžičkou olivového oleja, pridajte 2 lyžice tvarohu. Dôkladne premiešajte všetky ingrediencie a aplikujte masku na tvár. Po 10 minútach opláchnite vatovým tampónom namočeným v teplom zelenom čaji. Po 5 minútach utrite tvár s ľadom.

Omladzujúca maska

Zmiešajte 2 lyžice kaše kiwi s polievkovou lyžicou jablkovej šťavy a lyžicou smotany. Dobre premiešajte a aplikujte masku na pokožku a nechajte pôsobiť po dobu 20 minút. Potom opláchnite teplou vodou, a utrite pokožku s ľadom, alebo ochlaďte v studenej vode.

Rozjasňujúca maska

Zmiešajte 2 polievkové lyžice kaše kiwi s lyžičkou zemiakového škrobu, pridáme pol lyžičky citrónovej šťavy. Naneste masku na tvár po dobu 10 minút. Potom opláchnite teplou vodou a mokrú tvár utrite.

Maska pre starnúcu pleť

2 lyžice kiwi zmiešajte s bielkom a pol lyžičkou olivového oleja. Masku aplikujte na tvár, krk a dekolt. Po 10-15 minútach umyte teplým odvarom z petržlenu, alebo harmančekového čaju.

Zdieľajte aj s ostatnými :). Ďakujeme!

Written By
More from redakcia
Proteínové tyčinky a šokujúce zistenia! Nenechajte sa oklamať!
Cestou domov z posilňovne, plní endorfínov, sa často necháme zlákať ich lesklými...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *