Nevedela som sa zbaviť kŕčových žíl. Potom mi pomohla jedna zázračná ingrediencia, ktorú má doma každý z nás!

Okrem vizuálnych príznakov – opuchy a žily, môžete tiež pociťovať tiaž v končatinách, časté kŕče či svrbenie. Tieto symptómy by ste určite nemali ignorovať. Existujú rôzne metódy, ktoré pomáhajú odstraňovať opuchy, no najskôr je potrebné vyliečiť kŕčové žily. A áno, budete sa musieť vzdať tabaku aj alkoholu, inak vyjde liečba nazmar.

  1. Zakúpte si v lekárni detralex. Činnosť týchto tabletiek je zameraná na udržanie tonusu žíl a ciev. Môžu úplne eliminovať problémy s opuchmi, kŕčovými žilami, ak sa nejedná o pokročilejšie štádium.
  2. Pripravte si prírodnú masť zmiešaním šťavy z aloe vera, medu a strúhanej mrkvy (všetko v rovnakom pomere). Aplikujte si ju vychladenú – takto dodá pružnosť a pomôže zabrániť vzniku opuchov. Používajte to 3-4x denne.

  1. Taktiež môžete nosiť špeciálnu kompresnú bielizeň – udržiavajú svalový tonus a zabraňujú prebytočnej tekutine akumulovať sa v tkanivách. Niektorí hovoria, že je to nepohodlné a v lete sa to nedá nosiť, no v chladnom ročnom období to je nevyhnutnosť. Prípadne si môžete končatiny ovinúť sťahovacím obväzom, ak napríklad budete musieť dlho sedieť v práci. Obväz nedovolí žilám natiahnuť sa vo väčšom rozsahu, čím sa znižuje aj opuch.
  2. Účinné pri liečbe kŕčových žíl sú tiež prípravky na báze včelích produktov. Po sviežom relaxačnom kúpeli s éterickými olejmi si okamžite potrite medom holene či iné problémové oblasti. Ak vás lepkavosť znervózňuje vyskúšajte si zmiešať včelí vosk, propolis a olivový olej v pomeroch 2:1:1.

  1. A samozrejme, fyzická aktivita. V prípade, že nemáte možnosť ísť sa prejsť z práce, vyskúšajte sa aspoň niekoľkokrát prechádzať po kancelárii, aby sa vám nezačala hromadiť tekutina v dolných končatinách. Výbornou alternatívou sú aj vodné športy či plávanie.

Nikdy nepoužívajte na liečbu diuretiká! Ich užívanie môže viesť ku krvným zrazeninám a k väčšiemu výskytu kŕčových žíl. Nezabudnite zdieľať tieto informácie aj s vašimi priateľmi na sociálnych sieťach.

zdroj: takprosto.cc

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*