Nie je potrebné používať mikrovlnnú rúru! Toto je spôsob, ako maslo zmäkne v priebehu okamihu, pozrite si tento trik!

Ak sa snažíte stravovať uvedomelo, pravdepodobne uprednostníte maslo pred margarínom. Je nielen zdravšie, ale aj oveľa chutnejšie. Jediná zlá alebo, povedzme, nepríjemná vec na masle je, že v chladničke môže stuhnúť do takej tvrdej konzistencie, že musíte dlho čakať, kým sa stane roztierateľným.

Ešte horšie je, keď po ňom hladne siahnete a nedali si pozor, aby ste ho aspoň hodinu predtým vybrali z chladničky. Samozrejme, existujú spôsoby rozmrazovania, ako napríklad mikrovlnná rúra alebo krájanie a roztieranie horúcim nožom, ale je to otrava.

V mikrovlnnej rúre je tiež takmer nemožné nájsť bod, kedy je maslo roztierateľné, ale nie tekuté.

“Topenie masla” za niekoľko sekúnd

Radi by sme vám ukázali skvelý, rýchly a jednoduchý trik, vďaka ktorému bude vaše maslo za okamih mäkké. Potrebujete len odmerku, hrnček alebo nejakú sklenenú nádobu.

Stačí, ak naplníte nádobu alebo pohár vodou, vložíte do mikrovlnnej rúry a necháte zovrieť. Je to potrebné na to, aby sa steny nádoby mohli úplne zahriať.

Keď sa to podarí, vodu vylejte a nádobu obráťte hore dnom nad kúsok masla. Nechajte ju takto niekoľko minút, aby teplo zachytené pod nádobou mohlo roztopiť maslo.

Video nižšie:

https://www.instagram.com/p/7i2Rwcpjep/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Podeľte sa o tento super trik aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*