Odkedy takto periem tmavé oblečenie, vyzerá ako nové! Pozrite sa na to!

Čierna pristane každému, zoštíhľuje a perfektne sa hodí k ostatným farbám. Neexistuje príležitosť, na ktorú by ste si nemohli obliecť čiernu. Preto má každý aspoň jeden a zvyčajne viacero čiernych kúsov.

Jedinou nevýhodou je, že sa časom opotrebujú a vyblednú. Ak tomu chcete zabrániť, postupujte podľa našich odporúčaní nižšie a vaše čierne oblečenie bude zakaždým žiariť v pôvodnom odtieni.

 • 1# Snažte sa praať menej často
  Pranie je najčastejšia vec, ktorá poškodzuje farbu oblečenia a čierna nie je výnimkou. Možno to znie trochu banálne, ale ak môžete, ušetrite pranie čierneho oblečenia (spodná bielizeň je samozrejme výnimkou).
 • 2# Triediť ako profesionál
  Každé pranie starostlivo roztrieďte. Možno si myslíte, že vaše tmavé oblečenie nestratilo nič zo svojej farby, ale boli by ste veľmi prekvapení, keby ste do práčky hodili farebnú handričku. Neexistuje žiadne farebné oblečenie, ktoré by nestratilo svoju farbu, aj keď len minimálne. Čiernu farbu perte len s čiernou, modrou alebo inými veľmi tmavými farbami.
 • 3# Obráťte oblečenie naruby
  Keď sa oblečenie v bubne práčky o seba trie, môže stratiť ešte viac farby. Ak prádlo otočíte naruby, môžete tento proces aspoň spomaliť.
 • 4# Používajte správnu teplotu
  Veľmi vysoká teplota viac zbavuje tkaniny farby. Čierne kusy sa snažte prať na najnižšom možnom stupni. Oblečenie, ktoré nosíte na ulici na bežné nosenie, sa s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak príliš nezašpiní a netreba ho prať na vysokej teplote.
 • 5# Vyhnite sa slnečnému žiareniu
  Nesušte čierne oblečenie na prudkom slnku, iba v tieni a nevybierajte si čiernu farbu na nosenie na slnku počas leta. Silné slnečné svetlo môže byť pre čiernu farbu veľmi abrazívne.
Ďalšie tipy
 • ocot – do fázy oplachovania pridajte 250 ml bieleho octu
 • soľ – na umývanie pridajte 125 ml kuchynskej soli
 • sóda bikarbóna – 125 ml sódy bikarbóny nasypte do práčky medzi oblečenie
Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*