Toto sa stane, keď pijete sódu bikarbónu!

Vieme, že sóda bikarbóna má priaznivé účinky, keď ju používate zvonka, na pokožku, vlasy, nechty, zuby. Čo sa stane, keď ju vypijete?Jedlá sóda alkalizuje telo, čím sa dosiahne vyvážené pH.

Kyslosť síce uľahčuje trávenie, ale zásaditejšie pH sa považuje za zdravšie, pretože väčšina degeneratívnych ochorení vzniká v kyslom prostredí.

Prevencia obličkových kameňov:

Obličky sú citlivé na kyslý moč, najmä ak sa v nich už objavili obličkové kamene. Pitie sódy bikarbóny udržiava obličky, čím sa znižuje pravdepodobnosť vzniku obličkových kameňov.

Neutralizátor kyselín:

Alkalická jedlá sóda neutralizuje kyseliny a odporúča sa, ak trpíte žalúdočným refluxom.

Antiseptická:

Jedlá sóda má antiseptické účinky, ničí parazity, huby a plesne. Je to vynikajúci antiseptický prostriedok na ústa a hrdlo, kloktanie sódy sa odporúča pri prechladnutí a nádche.

Môže zabrániť dne:

Pri dne sa zvyšuje obsah kyseliny močovej v krvi a soli kyseliny močovej sa ukladajú v rôznych tkanivách, najmä v kĺboch. Keďže jedlá sóda vyrovnáva pH v tele, niektorí odborníci odporúčajú jej konzumáciu.

Bojuje proti infekciám močových ciest:

Užívanie sódy bikarbóny s vodou lieči infekcie močových ciest tým, že znižuje kyslosť moču.

Znižuje svalovú horúčku:

Predtým sa predpokladalo, že za svalovú horúčku je zodpovedná kyselina mliečna, ktorá sa hromadí vo svalovom tkanive a potom sa dostáva do krvného obehu. Je to preto, že počas vysoko intenzívneho cvičenia svaly nedostávajú dostatok krvi a kyslíka a sú nútené získavať energiu anaeróbnym spôsobom.

Najnovší výskum sa snaží túto otázku objasniť, ale kým sa nezískajú jasné výsledky, mala by sa považovať za platnú. Kyslý neutralizačný účinok sódy bikarbóny je stále platný, takže sódu užívajte s vodou počas cvičenia alebo bezprostredne po ňom.

Bolo preukázané, že sóda bikarbóna odstraňuje príznaky prechladnutia do 36 hodín. Prvý deň užite šesť dávok sódy bikarbóny, rozpustite ich vo veľkom pohári vody a pite každé dve hodiny. Na druhý deň užite štyri dávky a na tretí deň dve dávky, ráno a večer.

Kedy nepiť sódu bikarbónu:

Keďže je veľmi bohatá na sodík, neodporúča sa tým, ktorí dodržiavajú bezslanú diétu, trpia opuchmi, ochorením pečene, už majú ochorenie obličiek alebo trpia vysokým krvným tlakom.

Neodporúča sa ani tehotným a dojčiacim ženám. Neodporúča sa tiež piť veľké dávky sódy bikarbóny pravidelne a dlhodobo. Vždy sa treba poradiť so svojím lekárom.

Ak Vás článok zaujal, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
43-ročná žena zmiešala trochu soli s olivovým olejom a po 10 dňoch videla výsledky tohto prírodného prostriedku…
Keď ľudia čelia nejakým zdravotným problémom, vždy sa obracajú na lieky. Existuje...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *