Odkedy viem toto, jahody konzumujem pravidelne!

Všetko, čo toto obľúbené ovocie ponúka vašej pleti. Jahody sú jedným z najchutnejších a najobľúbenejších druhov ovocia, ktorých je zvyčajne každú jar dostatok. Sú výživné, bohaté na silné antioxidanty a vitamín C.

Môžete ich zaradiť do svojho jedálnička na mnoho spôsobov a využiť ich vlastnosti pre celkové zdravie a pokožku. Zložky, ktoré obsahujú, prispievajú k zdravej a žiarivej tvári a výskum ukázal, že ženy, ktoré konzumujú potraviny bohaté na vitamín C, majú menej vrások a problémov s pleťou.

Vysoké množstvo vitamínu C v jahodách bojuje proti voľným radikálom, ktoré ničia kolagén, a zároveň kyselina listová pomáha pri tvorbe nových kožných buniek. Pozrime sa však bližšie na to, čo jahody ponúkajú vašej pleti.

1) Majú účinok proti starnutiu

Jahody sú bohaté na kyselinu elagovú, ktorá zabraňuje ničeniu kolagénu a zabraňuje tvorbe vrások. Každodenná konzumácia prispieva k zdravej a pružnej pokožke.

2) Boj proti kožným problémom

Prípady akné alebo iných kožných ochorení možno výrazne zmierniť vďaka živinám obsiahnutým v našom obľúbenom ovocí. Kyslá povaha jahôd je známa tým, že odstraňuje prebytočnú mastnotu, čo vedie k čistej a žiarivej tvári.

3) Chráňte pokožku pred slnečným žiarením

Veľmi užitočné sú silné antioxidanty, ako napríklad kyselina elagová, ktoré chránia pokožku pred škodlivým slnečným UV žiarením. Výskum kórejských vedcov dokázal, že myši vystavené UV žiareniu po liečbe kyselinou elagovou mali minimálnu tvorbu vrások v porovnaní s myšami, ktoré pred vystavením UV žiareniu túto liečbu nedostali.

4) Odstráňte mastnotu

Z jahôd sa dá ľahko vyrobiť mnoho rôznych pleťových masiek, ktoré sú vhodné na boj proti mastnej pleti. Okrem toho pomáhajú odstraňovať kožný maz, ktorý sa nahromadil na pokožke.

5) Zosvetlenie pokožky

Ich šťava je veľmi účinná pri odstraňovaní škvŕn a jaziev po akné. Stačí, ak namočíte vatu do jahodovej šťavy a nanesiete ju na tmavé škvrny na tvári. Potom ho opláchnite veľkým množstvom vody.

  • Jahody sú bohaté na kyselinu elagovú, ktorá zabraňuje ničeniu kolagénu a zabraňuje tvorbe vrások.
  • Silné antioxidanty, ako je kyselina elagová, sú veľmi užitočné, pretože chránia pokožku pred škodlivým slnečným UV žiarením.
  • Prípady akné alebo iných kožných výronov možno liečiť pomocou živín obsiahnutých v našom obľúbenom ovocí.
  • Z jahôd sa dá ľahko vyrobiť mnoho rôznych pleťových masiek, ktoré sú vhodné na boj proti mastnej pleti.
  • Ich šťava je veľmi účinná pri odstraňovaní škvŕn a jaziev po akné.
Podeľte sa o tento zaujímavý príspevok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Anjelské oči: Tieto keksíky nemôžu chýbať na silvestrovskom stole!
Ingrediencie: 250 g hladkej múky 1 lyžička prášku do pečiva 80 g...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *