Vážna choroba, ktorá postihuje čoraz viac mladých ľudí! Toto sú znamenia!

Rakovina je jednou z chorôb, ktorým dnes čelí mnoho ľudí. Venujte osobitnú pozornosť svojmu zdraviu, nikdy neignorujte nasledujúce príznaky a čo najskôr vyhľadajte odbornú pomoc!

1. SUCHÝ KAŠEĽ

Opakujúci sa suchý kašeľ je jedným z najčastejších príznakov rakoviny pľúc. Ak trpíte suchým kašľom dlhšie ako mesiac, navštívte odborníka!

2. CHRONICKÉ OCHORENIA

Ak máte opakované ochorenia dýchacích ciest, váš imunitný systém je pravdepodobne oslabený a vaše telo nedokáže bojovať s vírusmi a baktériami. Bronchitída alebo zápal pľúc môžu byť varovným signálom, najmä ak sú sprevádzané silnou bolesťou na hrudníku.

3. BOLESTI HRUDNÍKA

Bolesť na hrudníku je jedným z najčastejších príznakov rakoviny pľúc, najmä ak sa zhoršuje pri kašli alebo dýchaní. Ak sa bolesť rozšíri do ramien alebo chrbta, mali by ste čo najskôr vyhľadať odborníka.

4. NEPRIMERANÝ ÚBYTOK HMOTNOSTI

Vo väčšine prípadov sa tešíme, že sme schudli niekoľko kilogramov, ale náhly úbytok hmotnosti môže nastať aj vtedy, ak do tela prenikli rakovinové bunky. Ak ste nezmenili svoje stravovacie návyky a začali ste chudnúť, navštívte odborníka.

5. OPUCH KRKU

Opuch krku, ak je spojený s opuchom končatín, môže byť príznakom rakoviny pľúc. Ak problém pretrváva niekoľko týždňov, navštívte odborníka.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*